• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,

Искам да монтирам 10л бойлер под кухненска мивка, но крана е с 3/8 изход докато бойлера е 1/2. Понеже не ми се иска да сменям крана (страх ме е да не счупя ПВЦ тръбата към която е вързан, защото е доста здраво затегнат) се чудех дали е безопасно и ок за бойлера да му намаля дебита след като входа му е 1/2.
Също е важно да отбележа че към същият кран ще е свързана и студената вода на мивката.
ESPACE - майстор
Нищо му няма, връзвай смело.
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D Ако се загледаш светлото сечение на меките връзки е едно и също, независимо от размера на гайката, т.е. дебитът през връзка с гайка 1/2" не е по-голям от от този на връзка с гайка 3/8", че дори и на 1/4"
Супер! Благодаря за отговорите! :)

BTW не бях се заглеждал че сечението е едно и също. :D
mrsch66 - специалист
То за моженето може даже и да го редуцираш и на 2мм ама после ще си плюеш брадата че няма дебит и пак ще минеш на половин цол ама ще го разбереш по трудния начин. :-D
chapara - майстор
Не е редно, още повече че и студената вода се водовзема от там, но карай. Чудя се като започнете да се ,,изпотявате" от развиването на разни кранчета и фитинги, или се потите повече от навиването им?
Все пак го вързах и за момента всичко изглежда наред. Може би факта че бойлера е 10л помага.
ESPACE - майстор
Няма никакво значение колко лира е бойлера.
iliya_i - майстор
пет дек 30, 2022 9:16 pmESPACE написа:
Няма никакво значение колко лира е бойлера.
Има значение. 10 литра бойлер става само за миене на чинии, а там голям дебит не трябва.
ESPACE - майстор
Кой ти говори за малък и голям дебит? Ти как разбра колко въобще му е дебита? Човека пише че с текущата конфигурация и фитинги всичко е наред. Предполага, че е така заради обема на бойлера. Е, не е заради обема. И 80л. бойлер да беше под мивката все същото.
  • 1
  • 2

Тема "Захранване на бойлер с 1/2 вход от 3/8 връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: