Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
amxcs - специалист
Здравейте,
както при много други и при мен се появи този проблем. Водата тръгва по тавана покрай тръбата за канализацията, някой път се стичат и капки по нея. Около половин метър е мухлясало, преди около 3 години пак беше така, свалих старата шпакловка, шлакловах на ново и боядисах тавана, като временно решение.

Ходих при съседа отгоре, при него е сухо и предполагам, че проблема идва от тръбите в плочата между него и мен. Единият вариант е да е спукана тръбата за чистата вода, но тогава според мен постоянно щеше да има стичащи се капи по тръбата за канализацията (коята е на 20см от нея), а те се появяват само от време на време. И другият вариант е лоша фуга или от тръбите за канализацията да има теч някъде.

Както и да е... съседа над мен не иска да съдейства, той казва че при него всичко е си е наред.

С перфоратора поизкъртих до колко можах технологичния отвор на тавана и се вижда коляното което отива към сифона му. Покрай него е много влажно и лесно се кърти. Но пак, каквото и да се прави, трябва да стане от горния етаж..

Единственото което се сещам е да му предложа да помогна финансово, но ако пак не иска да си разкърти пода няма какво друго да направя... Е има де, но не съм такъв човек, предполагам, че ако му напълня тръбата за канализацията с PU пяна, няма да има голям избор.

Как се процедира при такива ситуации?
ulieliadi - специалист
Викаш си застрахователя да заведеш щета и те се разправят с комшията!!!
amxcs - специалист
Нямам застраховка.

Ако имах какво щеха да му направят?
krasi92 - майстор
Гадно е че не влиза в положение. Ако можеш да наемеш апартамента над неговия му върни жеста.
kozl - майстор
нед яну 08, 2023 7:19 pmulieliadi написа:
Викаш си застрахователя да заведеш щета и те се разправят с комшията!!!
Ти колко пъти постъпи така?
Щот на мен 4 пъти не ми се получи.

Ако на горния комшия сифоните са алуминиеви, много вероятно е да са се пробили и водата да тече покрай тръбите, а не в тръбите.
Аз два пъти съм наводняван от горните с алуминиеви сифони. Втори ремонт на банята правиха преди година и пак сменили алуминиевите пробитип сифони с алуминиеви.
ulieliadi - специалист
Аз комшия който да ме наводнява нямам, щото живея в къща. Иначе два пъти сам се наводних -един път от колекторната кутия, и един път от избила мека връзка на батерията на кухнята. И двата пъти идва вещо лице, след което ми изплатиха обещетение.
Ако ги бях викнал, когато жена ми се заби в портата с колата, и тогава щяха да ми платят, но не ми се чакаше и си я оправих набързо. Ма аз съм сигурно по-специален, знам ли...
amxcs - специалист
пон яну 09, 2023 6:11 pmulieliadi написа:
Ма аз съм сигурно по-специален, знам ли...
Интересно ми е как ще накарат съседа да си оправи банята, какво ще му направят?
А тия 50лв дето ще ми дадат за боя и мазилка няма ми решат проблема на мен..
kozl - майстор
пон яну 09, 2023 6:11 pmulieliadi написа:
Аз комшия който да ме наводнява нямам, щото живея в къща. Иначе два пъти сам се наводних -един път от колекторната кутия, и един път от избила мека връзка на батерията на кухнята. И двата пъти идва вещо лице, след което ми изплатиха обещетение.
Ако ги бях викнал, когато жена ми се заби в портата с колата, и тогава щяха да ми платят, но не ми се чакаше и си я оправих набързо. Ма аз съм сигурно по-специален, знам ли...
Сам призна нямаш комшия да те наводнява и това ти е специалнота в случая.
Застрахователите не се разправят с комшиите. Поемат щети на застрахования. По този начин не се отстранява причината у съседа, а се занимават с последствията при застрахования. Некога когато застраховаха СИК и ВИС, тогава беше друго.

Тема "Теч в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: