Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Привет можели малко инфо за водопроводните точки ,какво точно означават и как се тълкува това понятие . Как се изчислява една оферта спрямо броя на тези точки. Интересуваме ценообразуването на водопроводната инсталация точки л/м и т.н мерси .
LazarGanev - "Велик майстор"
Цеко, сифоня е една точка :cool:
Свързване на пп тройник към тръба пак ли е една точка или се броят и заварките .Въобще те взимат ли се под внимание . Сифон една точка ,смесител чешма една точка,смесител душ една точка тъй ли. До колкото ми е известно всяка заварка се брой за точка или не ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Цеко Сифоня ли пита?
kozl - майстор
Питай този, от когото си получил такава оферта.
Вероятно става въпрос за отклонения (излази) завършващи с резба за подвързване на водопроводна арматура.
krasi92 - майстор
Всяка лепка точка. Всяка точка 50 гроша. Днека с ножицата ша ти нацвъкам муфа до муфа и те ти 200 точки Ставам фараон. Баси точките. Цеко ти майстор ли ще ставаш или те работят некой майстори.
Предстои ми ремонт на банята и направих допитване до двама майстори и двамата ми казаха различни цени . Единият до колкото успях да го разбера таксува всяко свързвате на фитинг /залепване на тройник,коляно/ със една цена и отделна цена по голяма при изграждането на дадената точка .Понеже не съм наясно със тия точки реших да попитам за малко информация как точно стоят нещата . Не ми се вижда нормално както каза колегата на всяка заварка да му плащам . Разбира се безплатен труд няма и това го разбирам и уважавам ,но понеже бюджета е малък се опитвам да пресея нещата .
rulом - специалист
На точка и запетая само даскалите раздават оценки ! Другото е час човекотруд, осигуровки, данъци и т.н.! Повечето майстори си знаят на колко възлиза средна баня и директно казват цена. Това с огледа и ценообразуването означава, че майстора не е съвсем наясно с работата, т.е. може и да не получиш качествен ремонт!
kozl - майстор
В крайна сметка какво си се вторачил в точките като търсиш обща стойност (бюджет).
Требе да имаш проект за водопровова и канала и всеки изпълнител да си смята стойността както си прецени по неговите си сметки, за да изпълни проекта.
Ами материалите какви са :? И защо да не си смята труда на всяка отделна операцияпи и без това ще му трябва спецификация на материалите за да ги закупи.
Аз па ползвам услугите на такъв дето си преценя колко време ще му отнеме и умножава по надницата +50 лв. транспорт на ден за София.
Материалите аз ги купувам и те така.
chapara - майстор
Кви точки, кви 5 лева?
Пускаш на изпълнителя задание за работа, със и без матеряли, описано стъпка по стъпка, без детайлизиране. Получаваш оферта(и), сравняваш и избираш това което ти допада и можеш да си позволиш.
Влезеш ли в ,,точкуване", така ще те отстрелят, че...

Тема "Вик Точки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: