Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Kondor1 - специалист
Има ли някакви препарати за отпушване на WC по подобие на тия за отпушване на водопроводни канали? Четох за вариант с наливане на гореща вода, защото запушването често се получава от наслояване на мазнини. Горещата вода разтопява това наслоение и после се отмива. В случая не става дума за изцяло запушена чиния, но трудно заминават "пратките". Не мисля, че има изтърван някакъв предмет.
torbalan - Дървен философ
Ф110 ти се запушва от мазнини????
Само тоалетната ли е до запушването?
krasi92 - майстор
Освен да кипнеш един казан с вода и да пишеш ко е станало.
sian - специалист
Вземаш едно шише бира или безалкохолно 1,0 1,5л да влиза плътно в долната част на чинията, дено е стеснението. Изпиваш бирата, пълниш го с вода до преливане и го затваряш. С шишето бучкаш в отвора и наливаш вода. Идеята е нещо като бутало в цилиндър с водата правиш хидравличен удар....това ме спаси пробвах с пружини, с маркуч с каква ли не химия. Щях да чупя чинията и смяна с нова.
B0bi - специалист
Идеята на sian ми изглежда добра.
Някакъв вариант е рязкото сипването на вода с кофа от високо. Без пълна гаранция за успех.
Не е задължително да е предмет. Имал съм точно такъв проблем. След сваляне на маншона се оказа заседнала "пратка" (огромна).
Jacomo - специалист
Увиваш чинията в стреч фолио и натискаш отгоре :mrgreen:
sian - специалист
вт яну 10, 2023 11:04 pmJacomo написа:
Увиваш чинията в стреч фолио и натискаш отгоре :mrgreen:
Гледал съм клипа, както казах по горе пробвал съм всичко. Относно фолиото ще се получи хидравличен удар който ще отиде и в посока казанчето.
Искам да уточня след като шишето запуши отвора се долива вода в чинията до горе. И се действа с енергични движения на шишето.
hidrazin - майстор
Голямо количество гореща вода пльосната в чинията е един много сигурен начин да си спукаш чинията.
Налива се по малко за да се затопли чинията и после останалото количество.
Преди горещата вода изсипи една чаена чаша сода бикарбонат и две чаени чаши оцет.
Остави да действа 15-20 минути и после с кофа гореща вода.
вт яну 10, 2023 2:01 pmKondor1 написа:
защото запушването често се получава от наслояване на мазнини
Не, не се получава от наслояване на мазнини защото мазнините нямат работа в тоалетната чиния.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
Хидравличен удар със стирка.
Kondor1 - специалист
ср яну 11, 2023 10:00 amhidrazin написа:
Не, не се получава от наслояване на мазнини защото мазнините нямат работа в тоалетната чиния.
:partyman:
Първо - твърдението за мазнините съм го прочел там, където беше и решението с гореща вода. И второ - ако не ти е известно, доста хора изливат във WC разни кофи и тенджери с течности. Така че има откъде да се появят мазнини. Идеята е, че отворът не е изцяло запушен, но от натрупване по стените е значително стеснен и всяка твърда "пратка" изглежда се закача на стеснението.

Содата и оцета знам какво правят, но няма ли да се разредят много от наличната вода в дупката? Иначе може да се пробва.

Тема "Отпушване на WC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: