Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
пет яну 20, 2023 7:23 pmradius написа:
Не знам защо така им се спичат патроните
Влошава се плъзгането на керамичите плочки. Аз съм смазвал с технически възелин и олеква движението но за известно време. Т.е. не е трайно решение.
Тука във форума бях постнал снимки на повредена, разглобена глава от видимски смесител. Поради затягането в плъзтането на керамиката се бе износила част от механизма, която придаваше движението от ръкохватката към керамиката и ефекта бе, че не може да си нагласиш водата. Въртиш ръкохватката, а керамиката я мръдне я не и струята нема връзка с ръкохватката.
pif4o - специалист
Малко се замотах с други задачи, още не съм го купил но сигурно ще купя тая макена, видях и гроето на живо (модела които мога да си позволя, някво -курве беше :mrgreen: ) стана ми ясно що ми се вписа в бюджета, то афиф работа, едно такова нежничко, финничко не мяса яко. После гледах и Теката, тя по ми хареса, масивна и стабилна, рока не можах да намеря тази която си бях харесал да я видя на живо. Тая макена си е цялата метална няма пласмасови поцинковани детаили, тежи си достатъчно не е перушан лекичък, има матрял в нея, 40мм глава е, човека каза ако има проблем направо ти я сменяме, за 79 кинта няма кво да и се чудя колкото изкара. В къщи съм с една видима сева-с от 2010г, с ръкохватката и главата нямам никъкви ядове не е променила усещането да е станала по тежка, ама и изгни чучура е бати :) един дет протече в основата и като се хванах за него да се наведа да видя от къде ми остана в ръцете, след това последва преправяне, престъргване на основата рязане на изгнилото и залепяне, вече кара втори живот, харесвам си я и за това не съм я сменил :) Прави ми впечатление че нито една от изброените по горе марки няма двустепена ръкохватка за разлика от китаеца Макена и старата видима в къщи, а ми е важно че малкия келеш като отиде на чешмата и с засилка вдига ръкохватката и ако я няма първата степен ще стане баня :) Долу в сутерена едно време за зор заман купих едни синхро, ми вече 8 ма година захващат освен че им се поскапа покритието щото квартирантите никога не ги чистят механично са си ок :)
kozl - майстор
Ха, ха :lol:
Двустепенна :lol:
В банятя ня мивката съм с кухненски смесител на Видима. Преди около ~3-4 г го подмених със същия, но с "двустепенна" ръкохватка. Или се наглася да клика при достигане на "втората степен" или да работи само в първата степен.
Работи около месец и му се скапа степенуването и след гаранциорния ремонт не степенува повече :-D
krasi92 - майстор
Интересно решение в банята да ползваш кухненски смесител. Двустепенните на видима сибработят много добре
kozl - майстор
Писал съм колко добре работи при мен около месец.
Много си е добре с кухненския смесител. Мога да си измия чутурата над мивката :-D
nork - специалист
Вземай смело и не го мисли! Щом при квартиранти изкарват повече от гаранцията която беше 5г като ги вземах.:weedman:
Наистина не чакаш за ремонт, а сменят директно, но пази всичко от кутията. До сега само един път се е налагало от 5 различни смесителя.
pif4o - специалист
вт яну 24, 2023 9:15 amkozl написа:
Писал съм колко добре работи при мен около месец.
Много си е добре с кухненския смесител. Мога да си измия чутурата над мивката :-D
Не знам твоя, ама моя вече 13 години си му работят двете степени :)
zz_stefanov - майстор
Имам една версия защо се развалят на някои смесители главите по бързо. Разбира се не е задължително да е самата истина.
Врялата вода от бойлера, когато той е на максимална температура.
kozl - майстор
вт яну 24, 2023 7:24 pmzz_stefanov написа:
Имам една версия защо се развалят на някои смесители главите по бързо. Разбира се не е задължително да е самата истина.
Врялата вода от бойлера, когато той е на максимална температура.
Едва ли.
У нас бойлер - рядко, когато Топлюфикацията не пуща жега во тръбите си.
Софийска вода сравнително мека слабо трупа налепи та - едва ли такваз да е причината :?
нещо вързано с качеството на керамиката - може би в полировката или :?
krasi92 - майстор
При високо налягане на водопровода и от твърдоста на водата най се прецакват.

Тема "Смесители Макена и Каскада?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: