• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamen.paskov - напреднал
Здравейте,
Събирам информация как да си изградя поливната система за двора. Водоизточникът е пластмасов контейнер с помпа. Идеята ми е да сложа програматор rainbird/hunter. Това, което не мога да си обясня е на какъв принцип се включва/спира помпата така,че да не изгори, при евентуален проблем с отварянето на зоната.
Ще съм благодарен,ако някой може да обясни като за човек без опит.
Благодаря!
hidrazin - майстор
И помпата е модел...???
Обикновено към помпата се слага електронен пресостат със защита против работа на сухо.
А защо водата от контейнер?
:partyman:
plamen.paskov - напреднал
пет яну 13, 2023 12:53 amhidrazin написа:
И помпата е модел...???
Обикновено към помпата се слага електронен пресостат със защита против работа на сухо.
А защо водата от контейнер?
:partyman:
Помпата все още не е купена. Водата е от контейнер,защото водата от сондата е много малко и планирам да допълвам от водопровода.
Идеята ми е да планирам всичко,което ще се полива, за да вида каква помпа ще е най-удачно да се вземе. Дворът е 2дка и по цялата му дължина ще е с жив плет и дървета.
Andri01 - майстор
Елементарна потопяема помпа. Тя си има датчик по ниво за защита. А за автоматиката - има програмируеми платки с до 16 релета за управление от РС на магнет-вентили те за напояване.
plamen.paskov - напреднал
пет яну 13, 2023 10:17 amAndri01 написа:
Елементарна потопяема помпа. Тя си има датчик по ниво за защита. А за автоматиката - има програмируеми платки с до 16 релета за управление от РС на магнет-вентили те за напояване.
Това със защитата спрямо нивото е ясно. Тази автоматика идеята й е да пуска и спира помпата при отваряне/затваряне на клапан ли?
hidrazin - майстор
пет яну 13, 2023 1:08 amplamen.paskov написа:
Водата е от контейнер,защото водата от сондата е много малко и планирам да допълвам от водопровода.
Идеята ми е да планирам всичко,което ще се полива, за да вида каква помпа ще е най-удачно да се вземе. Дворът е 2дка и по цялата му дължина ще е с жив плет и дървета.
Ако ще поливаш 2 декара бая голям контейнер ще трябва и/или доста голямо допълване от водопровода. Което е и незаконно де.
Първо си изясни какво, колко и с какво количество вода ти е необходима и после мисли за помпи, контейнери..
Също и колко ти е дебита на водата от сондата.
Останалото е чесане на пръсти.
С толкова информация - толкова.
:partyman:
plamen.paskov - напреднал
пет яну 13, 2023 10:55 amhidrazin написа:
пет яну 13, 2023 1:08 amplamen.paskov написа:
Водата е от контейнер,защото водата от сондата е много малко и планирам да допълвам от водопровода.
Идеята ми е да планирам всичко,което ще се полива, за да вида каква помпа ще е най-удачно да се вземе. Дворът е 2дка и по цялата му дължина ще е с жив плет и дървета.
Ако ще поливаш 2 декара бая голям контейнер ще трябва и/или доста голямо допълване от водопровода. Което е и незаконно де.
Първо си изясни какво, колко и с какво количество вода ти е необходима и после мисли за помпи, контейнери..
Също и колко ти е дебита на водата от сондата.
Останалото е чесане на пръсти.
С толкова информация - толкова.
:partyman:
Имам 2 сонди всяка с дебит 1.5м3 на ден. Допълването от водопровода ще е около 2м3 на ден
Andri01 - майстор
Автоматиката управлява пускането на помпата и отварянето на клапаните. Това се програмира от платката
hidrazin - майстор
пет яну 13, 2023 1:13 pmplamen.paskov написа:
Имам 2 сонди всяка с дебит 1.5м3 на ден. Допълването от водопровода ще е около 2м3 на ден
За жив плет и дръвчета ще стигне. За 2 декара трева - НЕ.
:partyman:
plamen.paskov - напреднал
пет яну 13, 2023 4:28 pmhidrazin написа:
пет яну 13, 2023 1:13 pmplamen.paskov написа:
Имам 2 сонди всяка с дебит 1.5м3 на ден. Допълването от водопровода ще е около 2м3 на ден
За жив плет и дръвчета ще стигне. За 2 декара трева - НЕ.
:partyman:
За жив плет,дръвчета и 500-700м2 трева дали ще са достатъчни тези 5м3?
  • 1
  • 2

Тема "Контейнер с помпа като водоизточник за поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: