Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
iliya_i - майстор
нед яну 29, 2023 3:56 pmЧираче написа:
нед яну 29, 2023 3:45 pmkozl написа:
Тогава може да е направил байпасна връзка от твоите водомери и да пие вода и енергия като кръвопиец от жертва.
Ма требе да е гоуем гадняр тоя съсед или да ти има зъб и да си отмъстил по този начин :?
Ако тоя съсед е правил някакви шмекерии, за мен е страшно тъп. Можел е да байпасира неговия водомер, или да краде от съседите по тръба с намален дебит. И тогава никой нямаше да го хване.
Неее. Хич не е тъп.
Включил си е байпаса през съседа, след неговия водомер. Идват ВиК на проверка след смяна на инсталацията и виждат, че има само едно отклонение от щранга към неговия водомер. Байпас няма. Има там някаква си тръба, ама тях не ги интересува, щото е след водомера. От къде да знаят, че той с няколко манипулации на кранове се захранва от комшията, а не от щранга през водомера си. Общата сметка на ВиК си е същата, щото потребената вода е отчетена от водомер. Е не от неговия, ама сумата по водомери си излиза.
Даже си е много хитър!
Sova - напреднал
нед яну 29, 2023 4:28 pmiliya_i написа:
нед яну 29, 2023 3:56 pmЧираче написа:
нед яну 29, 2023 3:45 pmkozl написа:
Тогава може да е направил байпасна връзка от твоите водомери и да пие вода и енергия като кръвопиец от жертва.
Ма требе да е гоуем гадняр тоя съсед или да ти има зъб и да си отмъстил по този начин :?
Ако тоя съсед е правил някакви шмекерии, за мен е страшно тъп. Можел е да байпасира неговия водомер, или да краде от съседите по тръба с намален дебит. И тогава никой нямаше да го хване.
Неее. Хич не е тъп.
Включил си е байпаса през съседа, след неговия водомер. Идват ВиК на проверка след смяна на инсталацията и виждат, че има само едно отклонение от щранга към неговия водомер. Байпас няма. Има там някаква си тръба, ама тях не ги интересува, щото е след водомера. От къде да знаят, че той с няколко манипулации на кранове се захранва от комшията, а не от щранга през водомера си. Общата сметка на ВиК си е същата, щото потребената вода е отчетена от водомер. Е не от неговия, ама сумата по водомери си излиза.
Даже си е много хитър!
Така е - той преди години се би с моя мъж и му разцепи устата. Би се и с домоуправителката. Ако се стигне до установяване на ВиК кражба дори може да ни ликвидира. Не знам какво да правя?! - много е сложно.
Чираче - майстор
нед яну 29, 2023 4:28 pmiliya_i написа:

Даже си е много хитър!
Ако той е направил тая магария, и се докаже, направо е за съда.
Sova - напреднал
нед яну 29, 2023 3:44 pmЧираче написа:
нед яну 29, 2023 3:42 pmSova написа:

Защо питам ли - Е нямам ли право да питам? Ако не ти е приятно, по твое желание, можеш да излезеш от форума.
Че и НАГЛА, на всичкото отгоре.
Не съм нагла - а само питам.
Чираче - майстор
нед яну 29, 2023 4:36 pmSova написа:

Така е - той преди години се би с моя мъж и му разцепи устата. Би се и с домоуправителката. Ако се стигне до установяване на ВиК кражба дори може да ни ликвидира. Не знам какво да правя?! - много е сложно.
Наеми си адвокат, който да ти изготви мотивирана и законово издържана жалба за Полицията без негово знание. Можете да добавите и Вашите опасения за евентуалните последствия от негова страна.

Може да мине и без Полиция. Просто разкъртвате по тръбата след водомера, намирате отклонението, и го отрязвате.
Sova - напреднал
нед яну 29, 2023 4:47 pmЧираче написа:
нед яну 29, 2023 4:36 pmSova написа:

Така е - той преди години се би с моя мъж и му разцепи устата. Би се и с домоуправителката. Ако се стигне до установяване на ВиК кражба дори може да ни ликвидира. Не знам какво да правя?! - много е сложно.
Наеми си адвокат, който да ти изготви мотивирана и законово издържана жалба за Полицията без негово знание. Можете да добавите и Вашите опасения за евентуалните последствия от негова страна.

Може да мине и без Полиция. Просто разкъртвате по тръбата след водомера, намирате отклонението, и го отрязвате.
Добре така ще направя.
Andri01 - майстор
В такъв случай ,варианта е ВИК. Молба-описваш положението и да провурят водомера му ,при спрян кран ,след твоя. И това,че преди...г. са сменяни тръбите. Средно 2-членно семейство има 10-12 куб.м. разход на вода за месец. Зимата имам в предвид. Направи си сметка ,ти колко имаш по водомер /фактура .
zz_stefanov - майстор
нед яну 29, 2023 4:54 pmSova написа:
нед яну 29, 2023 4:47 pmЧираче написа:
нед яну 29, 2023 4:36 pmSova написа:

Така е - той преди години се би с моя мъж и му разцепи устата. Би се и с домоуправителката. Ако се стигне до установяване на ВиК кражба дори може да ни ликвидира. Не знам какво да правя?! - много е сложно.
Наеми си адвокат, който да ти изготви мотивирана и законово издържана жалба за Полицията без негово знание. Можете да добавите и Вашите опасения за евентуалните последствия от негова страна.

Може да мине и без Полиция. Просто разкъртвате по тръбата след водомера, намирате отклонението, и го отрязвате.
Добре така ще направя.
Точно това трябва да се направи. Нямате никакъв проблем да си инспектирате и да си променяте инсталацията след вашия водомер. Намирате евентуално неправомерната връзка и я отстранявате.
Лошото, което може да се случи е да протече вода по връзката от него към вас, ако той е на 'двойно' захранване, което да ви пречи да затапите тръбата.
Lutchezar - майстор
Като се реже ще трябват поне 2 тапи, та трябва да има някой с тапи и лепачка когато се реже.
Чираче - майстор
нед яну 29, 2023 5:48 pmzz_stefanov написа:

Точно това трябва да се направи. Нямате никакъв проблем да си инспектирате и да си променяте инсталацията след вашия водомер. Намирате евентуално неправомерната връзка и я отстранявате.
Лошото, което може да се случи е да протече вода по връзката от него към вас, ако той е на 'двойно' захранване, което да ви пречи да затапите тръбата.
Това с протичането да е проблема! Просто спирате водата от крана на общия водомер, източвате, режете и затапвате двете тръби. Работа за 15-20 минути общо.

Ако пък съседа има двойно захранване, просто се свързвате през кран с неговото. И му го връщате :lol:

Тема "Може ли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: