• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pif4o - специалист
Колеги я кажете от какво ми се получава следното нещо. Като пусна топлата вода от бойлера струята тръгва добре но бързо намалява, трябва още да врътна крана, съответно се усилва но пак след няколко секунди намалява, и така докато стигна до положение в което явно налягането се изравнява и след третото коригиране вече си тече нормално. Със студената вода се случва същото нещо но е много по слабо изразено, обикновено като пусна студената леко може да намалее но не се налага да коригирам. В Пловдив нямам такива ядове но на вилата това се случва, иначе налягане във тръбопровода има предостатъчно. Ако сложа един редуцил вентил и го намаля на по ниско налягане дали ще се оправят нещата? А и още нещо, почвам да се съмнявам във смесителя, от старите е комунистическите с две врътки с гумички на патроните, щото сега пробвах в банята смесителя е с керамична глава едноръков и там няма такъв дерт.
iliya_i - майстор
Явно ползваш смесители с кеклови патрони.
Опиртай да ги смениш с керамични. Има заместители.
Изображение
pif4o - специалист
Кеклови ли се казват тея с гумичките от пред, от едно време, такива са да, но новата кухна се прави и там смесителя ще е друг, щом проблема е от патроните няма да търси причина във водопровода.
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе не мисля, че проблема е в кекловите патрони. Що не си провериш аератора първо?
pif4o - специалист
Тея батерии нямат аератори бре младеж :)
LazarGanev - "Велик майстор"
нед яну 29, 2023 2:47 pmpif4o написа:
Тея батерии нямат аератори бре младеж :)
Извини моето безхаберие, може ли снимка или линк към такава батерия без аератор?
pif4o - специалист
Не съм вече там ама ще ти извадя една от нета :) Е такъв от оседемдесете години :) може и да са имали фабрично ама одавна го няма първо там съм проверил да се не е напълнил с пясък от някои ремонт ама си е дупка :) Разбра се от къде е проблема, от патроните на смесителя, с друг с керамична глава няма тоя феномен :)

Прикачен файл

Screenshot_1.jpg
silent - майстор
Разширението от топлата вода притваря крана и той пуска по малко вода.... По силно изразено е при бойлери настроени да греят водата до по висока температура... Решението керамични ктанове...
kr1100 - майстор
нед яну 29, 2023 11:17 amiliya_i написа:
Явно ползваш смесители с кеклови патрони.
Опиртай да ги смениш с керамични. Има заместители.
Изображение
Да ама може да има износен гнездо / втулка/ дето опира кекловия или този от Аветисян. Тогава капе.
Втулкие се сменят като се свали батерията и се развият с 6 то грам. Да ги минеш със фрезер - увеличава се разстоянието .
Да ама вече - няма ги вече старите БГ втулки по магазините. Има китайски , които са по-късички - капене или лек теч. Преди година бях гледал ремонтен к-т за тия кермичните / шайба,тефлонови шайби към 10 долара.
iliya_i - майстор
нед фев 05, 2023 2:29 pmkr1100 написа:
нед яну 29, 2023 11:17 amiliya_i написа:
Явно ползваш смесители с кеклови патрони.
Опиртай да ги смениш с керамични. Има заместители.
Изображение
Да ама може да има износен гнездо / втулка/ дето опира кекловия или този от Аветисян. Тогава капе.
Оплакването не е да капе. Друго е.
А във Пловдив варненските арменци не знам да са открили МОЛ. :lol:
Продават се и на други места.
Пример 1
Пример 2
Пример 3
  • 1
  • 2

Тема "Налягане във водопровода?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: