Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
DIY2023 - помощник
Здравейте, имам проблем с бойлер в кухнята Изображение

Когато е пуснат и водата се нагрява, дори и на ниска степен чешмата започва да капе и то сериозно (направо слабо си тече). Предполагам, че налягането се повишава и за това капе, но както казах температурата на водата е около 40 градуса и си мисля, че не би трябвало да се качва толкова налягането че да изпуска батерията (керамична).

Не съм го слагал аз и не знам дали като ново пак е капело (някой ако има същото, моля да сподели)

Въпросите ми са:
1. Ако сменя батерията дали ще спре да капе ? Дали да не пробвам да измеря налягането първо ?
2. Може ли някой да препоръча малък бойлер, който да не капе ?
3. Ако го заменя с проточен, не би трябвало да имам тези проблеми, но мога да сложа до 3.5кв само. Някой има ли 3.5КВ проточен и достатъчно мощен ли е през зимата да топли водата ?

Благодаря
zz_stefanov - майстор
Надявам се че има предпазен клапан?
DIY2023 - помощник
съб мар 04, 2023 1:41 pmzz_stefanov написа:
Надявам се че има предпазен клапан?

Има такъв клапан
Изображение
miliad - майстор
Вземете си оправете меката връзка да не е така пречупена. А ако не сте я слагали вие, направо ги подменете с нови.
Да не го направите при свършен факт след наводнение.
DIY2023 - помощник
съб мар 04, 2023 5:30 pmmiliad написа:
Вземете си оправете меката връзка да не е така пречупена. А ако не сте я слагали вие, направо ги подменете с нови.
Да не го направите при свършен факт след наводнение.
Така го заварих, но както е тръгнало май ще сменям всичко, защото май нищо не е направено както трябва..
lecki - специалист
Май има въздух в бойлера който се разширява при нагряване.
Нещо за обезвъздушаване?
DIY2023 - помощник
съб мар 04, 2023 8:31 pmlecki написа:
Май има въздух в бойлера който се разширява при нагряване.
Нещо за обезвъздушаване?
хмм, не се бях сетил за това. Ще разгледам как се прави
zz_stefanov - майстор
Кранът ти поддава на по слабо налягане от за колкото ти е клапана.
joro_kem - специалист
прав е колегата за гъвкавите връзки - сменете ги. ако смесителя след бойлера е тип "юнга",
Прикачен файл:
0f5655425a9876f976048e7ecdf4010d40d536ee.png
е нормално да капе топла вода от него - смесителя играе ролята на клапан. тогава и този клапан на входа на бойлера не бива да е там (поне на обемен бойлер дипломат от времената, когато ги произвеждаше елдом, е така). обемни бойлери с такъв смесител се обезвъздушават, като се отвори само топлия кран и се изчака, докато струята, която протича от него, стане стабилна.
zz_stefanov - майстор
нед мар 05, 2023 8:31 amjoro_kem написа:
прав е колегата за гъвкавите връзки - сменете ги. ако смесителя след бойлера е тип "юнга", 0f5655425a9876f976048e7ecdf4010d40d536ee.png е нормално да капе топла вода от него - смесителя играе ролята на клапан. тогава и този клапан на входа на бойлера не бива да е там (поне на обемен бойлер дипломат от времената, когато ги произвеждаше елдом, е така). обемни бойлери с такъв смесител се обезвъздушават, като се отвори само топлия кран и се изчака, докато струята, която протича от него, стане стабилна.
Бойлерът си е обемен. Никакъв клапан не трябва да се маха, че ще стане страшно. Не го бъркай.
Този смесител който показваш застава на входа на студената вода спрямо бойлера и е единствено за проточни бойлери за над мивка.

Все пак автора да си покаже крана на мивката, да не са правени някакви волни съчинения преди него. В смисъл обемен бойлер да е включен някък като проточен.
Последна промяна от zz_stefanov на нед мар 05, 2023 9:28 am, променено общо 1 път.

Тема "Кухненски бойлер Tesy капе от чешмата при загряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: