Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
gogyto - специалист
Колеги, налага се да сменя водоизточника на виличката.
Имам извор на близо който е с доста малък дебит (1л./мин) и е на нивото на вилата.
Мисля да използвам бидон с поплавък който да се пълни от него, обаче не знам дали ще имам нужда от хидрофорна помпа, или ще мога да ползвам обикновенна за да захраня вилата.
Денивелацията ще е някъде 3-4м до най-високата точка до която трябва да стига вода.
Какво бихте ме посъветвали да взема?!
torbalan - Дървен философ
То каква е разликата между хидрофорна и обикновена помпа?

Ще ти трябва помпа и нещо, което да я управлява, така че като си пуснеш чешмата, да потече вода.

Пък ти го наричай с каквито искаш имена.
Киррил - специалист
В двора ли е или извън имота?
Какво е отстоянието от вилата?
60 литра за час е много малък дебит и може би ще ти трябва хидрофорна помпичка от каравана. Те са на 12 волта и имат малък дебит. Добре е обаче там където е изворът да закопаеш поне един 100 литров бидон, за да работи по-рядко помпичката. Във вилата си сложи един бидон - кубик, и нататък е лесно за захранване на вилата - там нормален хидрофор. продават се готови и си избирай.

Хидрофора е помпа с пресостат.
Има ги комбинирани или отделни.
Последна промяна от Киррил на нед мар 05, 2023 6:25 pm, променено общо 1 път.
gogyto - специалист
Извора е на 50м, докарал съм водата пред вилата с тръба.
До сега бяхме вързани към друг извор на 10 метра над нас, правеше 1атм, напълно достатъчно беше, но пресъхна миналата година.
Киррил - специалист
Тогава закопай един - два бидона от кубик и водата директно да се излива в тях. от бидоните с хидрофор.
gogyto - специалист
Има ли начин да задам налягането да е пак 1 атм?
gogyto - специалист
Имам такава помпа https://www.home-max.bg/gradinska-pompa ... pp-2100-m/
предоплагам ще стане, препоръчайте ми пресостат за нея
burkov - специалист
Ще трябва и разширителен съд за тази помпа. След това пресостат и накрая цената става като на нормален хидрофор.
https://www.emag.bg/mini-hidrofor-elefa ... ction=view

Ей тоя дребосък би трябвало да свърши работа. Ако включва прекалено често, ще добавите след време и един по-голям балон за 50-60 лева.
gogyto - специалист
А, дали има начин да контролирам налягането, тъй като имам част от водопроводната мрежа която е изградена във вилата и не вярвам да издържи на по-голямо налягане от 2 атм. примерно?
burkov - специалист
Предвиден е диапазон на налягането между минимално 1,0 bar и максимално 1,8 bar.
Това е функцията на пресостата.
Но тази помпа е само за пример, сигурен съм че ще откриете доста подобни и по магазините около вас.

Тема "Водоснабдяване на вила от извор с ниско налягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: