Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
gogyto - специалист
Това е добре, тък като нямаме кой знае каква консумация на вода там, и не си заслужава да преправям цялата инсталация.
gogyto - специалист
Някой да е виждал такъв контролер да се продава тук

LazarGanev - "Велик майстор"
И защо ти е тази измишльотина? Мислиш, че прави нещо различно от обикновен електронен пресостат ли? Почти съм сигурен, че дори няма защита от работа на сухо
MamaMy - майстор
съб мар 18, 2023 4:19 pmgogyto написа:
Някой да е виждал такъв контролер да се продава тук

Тази тъпня ми прилича на пресостат от пералня с две нива. Първото ниво е прекарано през фазов регулатор. Безподобна глупост.
gogyto - специалист
Просто си падам по такива неща :))))
Обичам да човъркам и да си играя, плуг анд плей не ми доставя такова удоволствие :rock:
krasi92 - майстор
Аз не съм виждал такъв контролер
gogyto - специалист
Предполагам ще е някой китаец :cool:
LazarGanev - "Велик майстор"
съб мар 18, 2023 8:39 pmgogyto написа:
Предполагам ще е някой китаец :cool:
Напротив, китайци са по нашите магазини и си работят без проблеми, този е някой рашко :)
pipilica - майстор
Тоя контролер ако си чул управлява вибрационна помпа, мисля че такава се управлява доста по-лесно от нормална помпа с мотор.
Та щом ти се занимава и ти харесва може да си направиш един стига да имаш бибо ако нямаш ще ти е малко по-трудно да направиш за моторна помпа.
Но според мен не си струва при положение че писа че малко вода харчите, но за спорта и кефа нема проблем.
kozl - майстор
За налягането може да ползваш регулатор на налягане или предпазен клапан на 1,5 бар.
Гледам в Нета предпазния клапан за 10 лв. и тва ще е по-евтино.
Значи първо бидоня, после помпата и предпазния клапан след помпата. Изпускателя на клапана свръзваш с тръба в бидоня, а изхода му към вилата.
Понеже не гледах каква ти е помпата, а требеше, то препоръчвам предпазния клапан да е с размер по-голям от тръбата изходяща от помпата.
То тоя съвет е разхищение на енергия и аз не бих го направил, но да не се заричам, че много зависи от съдържанието в портфейла и наличностите.

А да забравих да пиша помпата се управлява с ключ за осветление схема 1, по желание на ползвателя.

Тема "Водоснабдяване на вила от извор с ниско налягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: