Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
gogyto - специалист
Така, аз съм готов сложих тази помпа https://www.onlinemashini.bg/mini-hidro ... -100/81205 , но както казах потреблението ни е малко и ще се наложи да сложа по голям хидрофорен съд, тъй като помпата се пуска и спира много на често, и ме е страх да не я изгоря.

Това са снимки от малкия разширителен съд който е свързан с резба на 3/8 .....

Изображение
Изображение

Мисълта ми е мога ли да взема голям разширителен съд на 1цол и да го свържа с редукция към самата помпа?
dragozow - майстор
Можеш, въпроса е защо не си взе система с по-голям такъв, защото този 1 л съд няма почти никакъв смисъл освен, че системата е с малък размер.
LazarGanev - "Велик майстор"
И защо трябва да го връзваш точно на мястото на малкия, като можеш да го сложиш на тройник някъде на на тръбата след помпата?
gogyto - специалист
нед май 14, 2023 9:12 amLazarGanev написа:
И защо трябва да го връзваш точно на мястото на малкия, като можеш да го сложиш на тройник някъде на на тръбата след помпата?
Ад, де и аз се замислих по-късно над това, бях дал на късо нещо покрай тоя проект :mrgreen:
нед май 14, 2023 9:05 amdragozow написа:
Можеш, въпроса е защо не си взе система с по-голям такъв, защото този 1 л съд няма почти никакъв смисъл освен, че системата е с малък размер.
То и аз се чудя защо изобщо ги има тези помпи, освен да са за капково напояване за друго не се сещам да се ползват с тоя капацитет на хидрото :rolleyes:
gogyto - специалист
Гледам хидрофорните съдове са на 1', правилно ли ще е да сложа нипел адаптер към 1/2 на него и да го вържа към системата?
gogyto - специалист
Значи да поръчвам смело :mrgreen:

Тема "Водоснабдяване на вила от извор с ниско налягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: