Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
yanko78 - специалист
Търся възвратен клапан за бойлер, който да не капе. У нас не капе на бойлер Елдом, но в друго жилище сложих бойлер Аристон и клапана с който идва капе.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 07, 2023 11:15 pmyanko78 написа:
Търся възвратен клапан за бойлер, който да не капе. У нас не капе на бойлер Елдом, но в друго жилище сложих бойлер Аристон и клапана с който идва капе.
Смени клапана на Елдом-а
brum - майстор
Не е задължително да капе. Ако налягането на тръбопровода е 4 бара, клапана отваря на 8 и е с малка дупка в клапана за да може да връща водата обратно по тръбопровода няма да капе. На теория. Моя уж беше такъв, не 4ти от 8 етажа и въпреки това капеше.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 08, 2023 7:07 ambrum написа:
... Ако ...
Не му капе, защото е стар и запушен, а на бас
kozl - майстор
yanko78 има писано за такива комбинирани клапани 3в1 за бойлери. Поне аз съм писал няколко пъти за тях. Търси във форума.
От Елдоминвест ги наричат диференциални клапани за бойлер.
Обаче няма гаранция, че като има такъв клапан няма да капе.
Целта на този клапан е да ползва водопровода за студена вода преди клапана за бойлера като РС. И ако по този водопровод има ОК или регулатор на налягане, клапан 3в1 е неефективен срещу протичане, защото няма да може да върне вода обратно във водопровода.
Също ако налягането във водопровода за студена вода е близо до пределното на отваряне на предпазния клапан и 3в1-то ще протече.
Има и други начини против прокапване, писани във форума. Търси.
brum - майстор
ср мар 08, 2023 7:27 amn_a написа:
ср мар 08, 2023 7:07 ambrum написа:
... Ако ...
Не му капе, защото е стар и запушен, а на бас
Абсолютно същото очаквам. И абсолютно подкрепям, че е удачно да се смени клапана.
ср мар 08, 2023 7:27 amn_a написа:
Не му капе, защото е стар и запушен, а на бас
Принципно, при стар и запушен, шанса е ясен, освен ако не му подновят рецептата, Кака.
Бръма и той е прав- при нас е 3-3.5 и редовно топли мекия шланг надолу.

Честит празник и да почерпиш наоколо!
За мене виртуална бишкотена мелба.
...помагала за храносмилането, рече Терънс Хил в един филм, кога се надяждаха с Бъд Спенсър.
От тогава не се страхувам да преяждам.
yanko78 - специалист
Клапана на Елдома не е стар 3-4 годишен и от ден първи, не е капал. Въпроса е, дали мога да разбера какви клапани ползват и да взема същия. Не ми се играе на проба грешка да ги сменям, докато не се улучи такъв некапещ.
LazarGanev - "Велик майстор"
Можеш да си поръчаш клапан от сервиза на Елдом, но както ти обясниха наличието на такъв клапан само по себе си не гарантира, че няма да има теч, трябва да са изпълнени и други условия, козлето ти го обясни много подробно
yanko78 - специалист
Взех един такъв за проба/грешка, пък ще видим.
Говорих и с познат майстор ВиК и ми каза, че имало, някакви с регулиращ винт, които не капели. Ако не стане този, ке търся такъв с винт.

Изображение

Тема "Не капещ възвратен клапан?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: