Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
road_runner - специалист
Здравейте,

Гофрираният маркуч на миялната днес се измъкна от връзката със сифона под мивката.
Гледам, че самият гофриран маркуч влиза в едно бяло, което е като с два различни диаметъра някакъв редуктор ли се води не знам.
И там, където влиза в бялото, е намотано като за уплътнение да не се мести нещо черно, лъскаво, което според мен е изолирбанд. Има около 2-3 намотки и наистина като го вкарвах обратно влиза леко насила.
Обаче ми се иска това да го подменя, че е на 10ина години. Ок ли е да е изолирбанд? Знам, че той не е водоуплътняващо средство, но там налягане няма, по-скоро е да не се мести, дето се вика да е заклинено?
Krasi_S - специалист
Отиваш в най-близкия магазин за ВиК части и си взимаш нов маншон за маркуча за обратната вода (онова бялото). Ако вътрешния диаметър е широк за маркуча ти, за да не уплътняваш както досега, може да си избереш маншон с по-малък вътрешен отвор и после с макетния нож си го правиш на желаната за теб стегнатост.
miliad - майстор
Прикачен файл:
res_e2c0912ae52af4425068dd25596ef438.jpg
res_e2c0912ae52af4425068dd25596ef438.jpg (67.08 KиБ) Видяна 619 пъти
Всъщност, от магазина му трябва метална скоба за маркуча и да разкара онова черното дето са го навили.
Спрях да се учудвам на някой неща вече.
А принципно в окомплектовката на съдомиялната би трябвало да има скоба.
road_runner - специалист
Ето така изглежда, това бялото е омотано, твърдо пластмасово е, не знам как ще го стегна със скоба?

На всичкото отгоре диаметрите са доста различни на това, което е на горната снимка, При мен сифонът е някакво Y-коляно

Прикачен файл

0-02-05-a954e52d8c826ac4184954668a2420eb3ef92d0781aa23830b1ffa05384eac7d_44dbd0a9ca51397a.jpg
0-02-05-a954e52d8c826ac4184954668a2420eb3ef92d0781aa23830b1ffa05384eac7d_44dbd0a9ca51397a.jpg (105.83 KиБ) Видяна 607 пъти

Прикачен файл

0-02-05-275fba848456c993ca991f03f8945ab09b2229deb7d3ab4cb0b069c558c56a04_e611132411ff7e9.jpg
road_runner - специалист
Размерите външни на белия редуктор са Ф40-25, Черния изолирабанд е намотан на маркуча гофрирания и е заклинен вътре в бялото, а после след като е заклинен, отвън е омотано с изолирбанд, като да фиксира още веднъж да не шава гофрирания маркуч в редуктора.
Дано някой ме разбра какво се опитвам да кажа
miliad - майстор
Една снимка, казва повече от сто думи.
Както казва колегата над мен, ползвай гумен маншон с подходящ диаметър на отвора.Може да елиминираш белият преход.
kozl - майстор
пон мар 13, 2023 11:44 ammiliad написа:
Една снимка, казва повече от сто думи.
Както казва колегата над мен, ползвай гумен маншон с подходящ диаметър на отвора.Може да елиминираш белият преход.
Аз мисля, че не е добра идеята да ползва директно към PVC фитинга гумен маншон - хлабави са, може да се измъкне маркуча.
Първо покажи снимка с края на гофрирания маркуч - там де влиза в "бялото".
Всъщност бялото е от някакъв преход от по-малък към по-голям диаметър.

Ако гофрирания маркуч не завършва с гумена наставка, а пак е гофрирано PVC, ползвай пак PVC изолирбанд. Навиваш не точно на края а примерно 10 см преди края и толкова намотки, колкото да влезе трудно в "бялото". Така ще се получи уплътняване. И за всеки случай няколко намотки от изолирбанда и в-у вмъкнатия гофриран маркуч и в-у "бялото" за против измъкване.

Ако гофрирания маркуч завършва с гумяна наставка, тогава може да замениш белия преход с друг преход с диаметър от единия край подходящ за гумената наставка на гофрирания маркуч, а от другия край с диамътъра на сивите PVC фитинги.
Или пък примерно ей така направих аз:


Изображение
road_runner - специалист
Аз опитах да махна тоя фитинг и да сложа ей такъв маншон
Изображение

Директно към у-коляното. ОБаче се оказа, че у-коляното е 32 мм вътрешен. а не 40
И тоя маншон не става.

И накрая ми писна, викам си ебаси , къде ще търся тоя редуктор 32-25мм и хванах, навин още две три намотки по целия край на маркуча, той е твърд и гладък - ей таковаИзображение

ДАже май леко го предобрих, но с натискане влезна в тоя белия фитинг. Пробвах го напред назад - не мърдаше. След това го увих поне едно 15 пъти около 5 см напред назад отвън за фиксиране .
Пуснах ендо плакнене на миялната , засега всичко е ок.

Тема "Уплътняване на гофриран маркуч на миялна?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: