Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
montoya - майстор
В един имот в двора има шахта, но при силен дъжд тръбите не смогват да поемат цялата вода и същата се връща през шахтата като гейзер. Дали съществува някаква клапа, която да пропуска в едната посока само и с такава големина?
Предварително благодаря на отзовалите се!
dmi - специалист
Съществува. В зависимост от размера 110 или 160 е около 200 лв.
lyki - специалист
Каква е тази шахта , водозборна утаечна или отток за дъждовна вода? Ако е водозборна утаечна на отходната вода от къщата си заслужава клапата ,но дали ще има необходимия резерв докато се оттече водата от силния дъжд да поеме отходната вода от сградата?
crez - майстор
dmi написа:
Съществува. В зависимост от размера 110 или 160 е около 200 лв.
Моля те, дай линк на производителя или търговеца откъде може да се закупи тоя клапа?
montoya - майстор
Да внеса уточнение, понеже въпроса беше от баща ми, пък той не успява да прочете буквите в нета и аз създадох темата по скоро наслуки.
Става въпрос за водосъбирателна шахта с циментови пръстени с вътрешен диаметър 800 мм.Шахтата е 2 или 3 метра по - ниско от канала който минава по улицата и е вързана за него вероятно под ъгъл, все едно на У парче. Фактически клапата не трябва да пропуска от едната страна, а само да затваря.
Баща ми е намерил човек някъде в София, който ги произвежда по поръчка. "Савак" му викат тук по нашия край. Използват го ВЕЦ-овете за преграждане на канали.
Като говори баща ми с човека и имам повече информация ще я постна в темата.

П.С Все още ми е интересно обаче за тия клапи на Ф-110 и Ф-160. Картинки, чертежи, цени, линкове и всичко свързано с тях.
dmi - специалист
Производителя е Viega Germany. http://viega.de/cps/rde/xchg/viega/hs.x ... x.html#top

Не знам само на сайта им дали имат некви снимки, защото аз по код не ги откривам, ама то какво толко има за гледане, напред тече, назад не. :) Цени има тука http://eurocom2000.net/e-magazin.html като в търсачката се напише клапа и после търсете нещо от сорта клапа възвратна Viega.
montoya - майстор
136192 Възв. клапа за WC Viega ф100 169,09
150792 Възв. клапа за WC Viega ф150 205,22
Това са цените на тези клапи, на като гледам общо ценоразписа им е малко височък, поне 20% от това което може и се намира по магазините, но пък не е това въпрос на темата.
За онади шахта по темата, явно само нещо правено по поръчка ще върши работа.
dmi - специалист
височък не височък те са вносители, надали ще намериш тая стока някъде по-евтино, да не кажа че такива скъпи работи почти никой не държи на склад :lol:
montoya - майстор
Специално за клапите не, но имах предвид по принцип целия ценоразпис. Този е много пълен и от различни фирми производителки.Нямам представа и дали от всички тия артикули имат количства на склад, ако имат е перфектно.

Тема "Възвратна клапа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: