Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pavlinp - напреднал
Здравейте,
Събирам на вилата дъждовна вода във варели и искам да я изпомпвам в бидон 1000 литра на около 20 -30 метра Въпреки че съм сложил цедки на улуците, във водата има дребни боклуци.Каква помпа ми трябва за целта-евтина и лесно преносима.За чиста или за мръсна вода?
zz_stefanov - майстор
Колко дъждовна вода успяваш да добиеш. Защото ако върху сградата пада такова количество че да ти стига за градината, то градината ще ти е доволно полята и без него.
kozl - майстор
20-30 метра какво :?
Колко хоризонтално и колко вертикално?
Помпа се избира по напор и дебит.
Тези 1000 литра за колко време искаш да ги препомваш?
Обичайно варелите са но 200 л. Значи за удобство си мисля преносима потопяема помпа.
Но за избор - отговори на въпросите.
kozl - майстор
вт мар 21, 2023 8:16 amzz_stefanov написа:
Колко дъждовна вода успяваш да добиеш. Защото ако върху сградата пада такова количество че да ти стига за градината, то градината ще ти е доволно полята и без него.
Да ама при пролетните валежи. А един кубик за некоя лехичка може и е в полза лятото :?
zz_stefanov - майстор
Така е да. Пролетните валежи могат да се преместят за през лятото.
Само че те едни валежи, сняг няма, а сумарно надали за паднали и 10 мм дъжд.
Та за това питам колко успява да добие.
MamaMy - майстор
Най-евтината вибрационна ще свърши работа. Само я увии в мрежа за мухи за да не засмуква едрите боклуци.
Такива са белоруските помпи МАЛЫШ /РУЧЕЙОК.
Не си купувай такава втора употреба. Дори отвън да изглежда супер след като е работила и е оставена на сухо вътре продължава да гъбясва алуминия и може вече да е пробита.
pavlinp - напреднал
MamaMy за пореден път се убеждавам че си голяма работа.Докато другите отговарят с въпроси ,ти отговаряш със съвети

Тема "помпа за дъждовна вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: