• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
B0bi - специалист
Извинявам се за спестените подробности, но ми се струваха излишни. Двете чешми са в противоположни краища на двора. Излазите - на кръст. Нещо такова

Прикачен файл:
IMG_20230416_213137.jpg

Трябва да разкопая целия двор за да променя захранването им. Другите съсобственици са трудни за вкарване в начинанието. А и на всеки се случва да ползва някоя от четирите. За мен най-удовлетворяващият варианти е този с прехвърлянето към единия или другия водомер. Поне на този етап.
Andri01 - майстор
Ако не се разбираш с другите собственици,по добре пуснете нови тръби и всеки да си знае чешмичката. Разкопайте,сложете нови тръби и така. В противен случай,даже да сложиш най-добрата ел. система за управления,винаги ще има пререкания. Че може и тебе да упрекнат,че си направил някаква "игра" .
B0bi - специалист
По-съм на сметка да плащам всичката вода аз, от колкото да променям свързването. Става въпрос за някакво време. Не ми се влиза в повече подробности. Принципно знаят, че не се занимавам с дребни шашмалогии и не очаквам да загрубеят отношенията ни точно в тази посока. По-скоро това е техен приом. Най-евтино ще ми е да си плащам аз цялата вода, но ме е яд, че редовно се опитват да ме пързалят. Просто искам за пореден път да ги поставя на задните им части. Нищо повече.
Киррил - специалист
Вече има яснота.
Работата е ясна - има двама собственици на площ, която не е разделена с ограда.
Предлагам ти когато те няма в имота да спираш твоят водомер и да го заключваш, а когато идваш - да поливаш без значение от къде идва водата. Ако идва от водомера на другият собственик, той самият ще намери решение как да постъпите.
yanko78 - специалист
По 1 контролен водомер на всяка чешма и всеки да си изчислява разхода
LazarGanev - "Велик майстор"
пон апр 17, 2023 12:06 pmyanko78 написа:
По 1 контролен водомер на всяка чешма и всеки да си изчислява разхода
Е да де, ама първо чешмите са 4 като гледам и второ се ползват от всички. Какъв е този голям двор, където са необходими 4 външни чешми, не знам.Аз бих оставил съществуващите чешми към единия водомер, а от другия бих изкарал 1 нова и толкоз. Или пък да се разделят сегашните 4 чешми, като двете се захранят отделно от другия водомер. Отделен е въпроса защо всеки щъка по целия двор, но това е друга тема.
B0bi - специалист
Ами задал съм конкретен въпрос. Затрупахте ме с въпроси и решения, които ... са много далеч от питането ми. Благодаря ви все пак, но няма да се включвам повече, освен ако някой не предложи нещо конкретно по темата.
gnt69 - майстор
нед апр 16, 2023 9:46 pmB0bi написа:

IMG_20230416_213137.jpg
Трябва да разкопая целия двор за да променя захранването им. Другите съсобственици са трудни за вкарване в начинанието. А и на всеки се случва да ползва някоя от четирите. За мен най-удовлетворяващият варианти е този с прехвърлянето към единия или другия водомер. Поне на този етап.
За мен печелившия ход е копване преди водомерите, пускане на нова тръбичка за захранване на 4-те чешми от държавната вода. Така няма да има прекарани, надупени и прее-ани. :partyman:
krasi92 - майстор
пон апр 17, 2023 7:44 pmB0bi написа:
Ами задал съм конкретен въпрос. Затрупахте ме с въпроси и решения, които ... са много далеч от питането ми. Благодаря ви все пак, но няма да се включвам повече, освен ако някой не предложи нещо конкретно по темата.
задвижките на белимо са идеални. това с магнетвинтилите нема да стане или трябва да са поне 1 цол. търси според нуждите ти. вариации много.
B0bi - специалист
Благодаря, Краси! Тези "Белимо" нещо ги е срам май от цените им, та не ги показват :wink: изрових все пак нещо от гуглето, ма хич не ми хареса. 300лв за брой ... по 2 + клочовете ... Та аз тия пари няма да ги дам на ВиК-то за 10години ако плащам цялата вода. А аз, след тази инвестиция ще продължа да си плащам половината все пак.
Гледам в алито
https://a.aliexpress.com/_mrwpTbK
Струва ми се, че биха ми вършили работа?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Захранване на чешма от два водомера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: