• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Хидра, остави го- достатъчно снимки показа!
Вероятно не е имал проблем, от много време, та затова пита?!

Не е лошо да не знае човек, не е и задължително.
B0bi - специалист
https://www.google.com/search?q=ip+%D0% ... -serp#ip=1
Не е като съвсем да не съм в час :wink:
Мисля, че се разбрахме за мойте задвижки, че ще ги сменя. Както не са влагозащитени, ако бъдат намокрени вероятно веднага ще изгорят. И няма да са опасни, докато не сложа нови, които със сигурност ще са 12-волтови. По пластмасовия им корпус ако тръгне ток по-голям от 30мА на някъде, то ще е по металния водопровод към земя. ДТЗ-то ще изключи. Не е ли така? Там никой друг не се завира (освен мен), та токът да предпочете през него ... Но дори и тогава защита все пак ще изключи достатъчно бързо. Каквото и да стане или не стане, касае само мен.
В случая с "градинската" лампа нещата ми се струват значително по-фрапиращи. Там водата си пръска рутинно. Дъно херметическо, не - никакво няма. Почти същата
https://v-tac.bg/products-view/dom-i-gr ... etail.html
но с пластмасов корпус и без извод за заземяване. За ДТЗ забравяме. Намират се (много такива) на общиствено достъпно място. Да не говорим, че въпросните градинки са приоритет за деца ... С интерес ще изчета мненията ви.
kr1100 - майстор
съб юли 01, 2023 4:34 amB0bi написа:
Малии какво черногледство.
Има една приказка за нероден Петко. Виж та я рочети.
не съм черноглед. пиша ти от опит и премеждния с ВиК. Нов водопровод тръба с дебелина на стените 8мм ф160 мм . Отклоненията са с 3/4 и със заварка с тази тръба ф 160мм . И като се започна с отлепяне на заварката и пълнене на шахти и ново разкопаване и . ясно е.
Относно налягането стига до 16 атм на тласъци заради некадърноста на виК - слагаха клапа на това голямо отклонение -полза никаква. На сума ти съседи като се върнат от работа има изненада -наводнение. Къде има мека връзка избила и теч. Сложил съм регулатор, след 1,5 г. се затлачи и се вдигна налягането на водата. Сложих филтър преди водомера и последователна на 1-я регулатор на налягане още 1.
п.П. като започнаха поразите с меките връзки в склада за ВиК м-ли наблизо регулаторите свършиха за 0 време :-D . Е много съм черноглед. Преди месец съседа отсреща слага 2 ри регулатор - защо ли?
B0bi - специалист
Няма как да се случи това при мен по този начин. При нас водата в мрежата на водопровода тече гравитачно (с налягане от деривацията, която повярвай ми няма как да се промени). Защо обаче ме връщаш към частния си проблем с водопровода? Казах си тезите. Не ми се повтарят от начало заради теб. А и видимо не те интересуват - важното за теб е, че винаги можело да протече. Ми може, даже и в Сахара. Хайде да не уточнявам повече възможности ...
Бях помолил да се коментира снимката ми с наземната лампа до пръскалка. За това нямаш отношение?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Захранване на чешма от два водомера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: