Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sagruob - помощник
Здравейте!
Поради промяна в плана за кухнята се наложи леко разместване и сега имам достъп само до 1 извод за чиста вода под мивката.
Дайте елегантно решение как да го разклоня към пералня, съдомиялна и бойлерче под мивката/студена вода за смесителя.
MamaMy - майстор
По-надеждно е със 2 изводен колектор и 3бр. отделни кранове.
Настоящите препратки са само илюстративни. Тези цени са значително повишени спрямо нормалните.

Прикачен файл

194760_l.jpeg
194760_l.jpeg (64.36 KиБ) Видяна 1133 пъти

Прикачен файл

199347_m.jpeg
199347_m.jpeg (5.61 KиБ) Видяна 1135 пъти
kozl - майстор
Дълъг нипел (удължител) + тройник и два комбинирани СК 3/8"+3/4" за пералня и смесител. Така ще имащ 2 връзки 3/4" за пералня и съдомиялна и 2 връзки 3/8" една за вход студ. вода в бойлер и една към смесителя.
Предполагам цената няма да е приемлива и тогава към предното предложение :?
sagruob - помощник
Благодаря за идеите. Удачно ли е да се ползва различна от твърда/директна връзка между ППР изхода и колектора?
Обмислям вариант с кран към стената и след това мека връзка към колектора.
MamaMy - майстор
Не е проблем. Аз навсякъде съм на меки връзки и за 15 години не съм сменял. Купувам само от тези със синя и червена лента. Ако ползваш крановете които съм показал, като махнеш холендъра директно получаваш извод 3/4. Странично входа и изхода на колектора са 3/4. Там слагаш крана на обратно и става изход на 1/2. По този начин получаваш 2 изхода 3/4 с кранове. Точно за маркучите на пералня и съдомиална и един изход 1/2 с кран за мивка или кухненски бойлер. Ще ти трябва само мека връзка 1/2ж към 3/4м за входа на колектора.

Прикачен файл

199347_m.jpeg
199347_m.jpeg (31.86 KиБ) Видяна 999 пъти

Тема "Свързване на съдомиялна, пералня и мивка към общ извод." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: