Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,

Моля помогнете с тази мистерия. С бойлер сме, чешмата в кухнята и чешмата в банята имат нормално налягане на топла и студена вода. Душа в банята има нормално налягане на студената вода на душа горе и на слушалката. Смеситяля е някакъв китайски, от ляво се върти да смеси топла и студена вода, от дясно се върти за душ и слушалка. Като е на студена, налягането е супер, като завъртя към топлата и цъкне чопчето, веднага налягането пада рязко. Като гледам май може да се разглобява и се чудя дали е 100% от смесителя това и какво да правя. Мерси за всяка помощ!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 07, 2023 8:21 amJaver@abv.bg написа:
като завъртя към топлата и цъкне чопчето, веднага налягането пада рязко. Като гледам май може да се разглобява и се чудя дали е 100% от смесителя това и какво да правя. Мерси за всяка помощ!
Ми... разглоби и смени гумичката
Ако искаш, ми сподели, според теб, освен от смесителя, от какво друго би могло да е
LazarGanev - "Велик майстор"
нед май 07, 2023 8:45 amn_a написа:
Ако искаш, ми сподели, според теб, освен от смесителя, от какво друго би могло да е
Може ли аз да пробвам? Причините могат да са няколко:
1. Може да е бленда на някоя спойка от прегряване при лепене
2. Може да е някой боклук в тръбата
3. Може да е от челното уплътнение към ексцентрика
Преди да разглобявам, аз бих сменил батерията с някоя от мивките, за да проверя със сигурност дали е от батерията или тръбите
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 07, 2023 9:11 amLazarGanev написа:
нед май 07, 2023 8:45 amn_a написа:
Ако искаш, ми сподели, според теб, освен от смесителя, от какво друго би могло да е
Може ли аз да пробвам? Причините могат да са няколко:
1. Може да е бленда на някоя спойка от прегряване при лепене
2. Може да е някой боклук в тръбата
3. Може да е от челното уплътнение към ексцентрика
Преди да разглобявам, аз бих сменил батерията с някоя от мивките, за да проверя със сигурност дали е от батерията или тръбите
Я пак
Mitashki_MM - специалист
нед май 07, 2023 9:11 amLazarGanev написа:
... Може да е бленда на някоя спойка от прегряване при лепене
Бях питал нещо подобно преди време - има ли някаква хитрина, с която може да се локализира проблемната точка или се кърти всичко наред?
MamaMy - майстор
Така като чета въпроса, батерията ти е с термостат. На тези батерии на входовете има цедки. Свали батерията от стената и виж цедката на топлата вода в холендъра да не е пълна с боклуци и котлен камък от бойлера!

Тема "Слабо налягане само на топлата вода само от душа в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: