Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, Искам да си купя мотор с водна помпа за поливане от река тунджа, до сега имах някаква вида от 76г, трифазна 1,5кв, 2 цола, но постоянно изпуска от лоената набивка, и е много досадно, баща ми лека му пръст се занимаваше, но сега вече е мой ред, къщата ни е на около 50,,60 метра от реката, на брега има къщичка, където стои мотора, от мотора до къщата са около 20 метра,, а от мотора до реката са около 30,40 метра деневилацията е около 8,10 метра , смукатела е на около 1 метар във водата3 ще се ползва за поливане на зеленчуци , говорих с ел техник каза че няма никакав проблем от трифазна да стане монофазна, ако може да кажете каква помпа да взема с какви характеристики,.



Благодаря❗
torbalan - Дървен философ
Същите характеристики, като на помпата, от която искаш да се отървеш.

Но според мен, ако работи - не сменяй.
kozl - майстор
пет юни 16, 2023 2:19 pmrenault1916v написа:
, но постоянно изпуска от лоената набивка, и е много досадно,
То така се охлажда набивката, като изпуска,
Като се натегне да не изпуска, набивката се нагрява до запалване и изтаря докато почне да пропуска. Водата гаси "пожара" и от набивката си изтича толкова вода колкото е необходима за охлаждането.
kr1100 - майстор
съб юни 17, 2023 8:56 amkozl написа:
То така се охлажда набивката, като изпуска,
Като се натегне да не изпуска, набивката се нагрява до запалване и изтаря докато почне да пропуска. Водата гаси "пожара" и от набивката си изтича толкова вода колкото е необходима за охлаждането.
Не е баш така. Може леко да навлажнява , но не и да е лейка. Набивката при монтаж се обмазва с модерни мазила./има набивка парафинова /турска/ - леш при 90 гр С. Лоената уж държи на 120 грС. Има и тефлонови на 240 грС.
Но , ако оста на помпата е корозирала за 0 време изяжда набивката и пак лейка. Шлайф на оста.
Най- добре Cr Ni втулка, лесно се полира. Аз мажа набивката и с противозадираща смазка на Моликоте с молибден. / стари запаси/
Последна промяна от kr1100 на нед юни 18, 2023 3:10 pm, променено общо 1 път.
То изобщо не е баш така.
Лоена набивка сменях на месец- два- помпа на машина за безалкохолни напитки.
съб юни 17, 2023 8:56 amkozl написа:
пет юни 16, 2023 2:19 pmrenault1916v написа:
, но постоянно изпуска от лоената набивка, и е много досадно,
То така се охлажда набивката, като изпуска,
Като се натегне да не изпуска, набивката се нагрява до запалване и изтаря докато почне да пропуска. Водата гаси "пожара" и от набивката си изтича толкова вода колкото е необходима за охлаждането.
За това реших да си взема нова помпа, без такива набивки, не ми се занимава, постоянно да стягам да обезвъздушавам
съб юни 17, 2023 8:46 amtorbalan написа:
Същите характеристики, като на помпата, от която искаш да се отървеш.

Но според мен, ако работи - не сменяй.
Зная само ел характиристиките, тези водни стълбове,, засмуквания, дебит, не ги зная, за това питам, и съм дал подробности
MamaMy - майстор
Най-добре помпата на стругар и да се преправи с фибър. Да се използва разглобяването и всички болтове да се сменят с неръждаеми. Да се сменят лагерите с качествени. Тази помпа така може да надживее 3-4 от новите.

viewtopic.php?f=22&t=50030
torbalan - Дървен философ
Търсиш едностъпална центробежна със същата или малко по-голяма мощност.

Въпрос на късмет е да уцелиш читава, ако купуваш от случайни марки.

Иначе ако Грундфос предлагат такава помпа, можеш да и имаш доверие, но няма да е евтина.
MamaMy - майстор
И тук важи основното правило: Хубавото и евтиното не са на едно място. Не са дори на съседни стелажи и дори не са в един магазин. Помпа закупена от хранителен магазин или квартална железария не трябва да се сравнява с помпа закупена от специализирано за това място.

Тема "Водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: