Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Lutchezar - майстор
Проблемът е че не се живее там и няма кой да следи показанията на манометъра. Не знам дали има умни такива и какви пари ще са. Това което ми хрумва е някой смартфон с инсталирана програма за секюрити камера на стойка срещу манометъра и да записва при движение. Ще трябва някоя лампа да се остави, но ако е LED разходът ще е пренебрежимо малък. Това в духа на форума, с подръчни средства. Манометър обаче си трябва истински.
chapara - майстор
Виж по трасето да няма редуцир за налягане!
Проследи и кажи цолажите от мазето до теб. Сменяни ли са щрангове и в момента каква е инсталацията. Налягане в мазето. И на финал монтаж на хидрофор.

С две думи закъсал си го приятел🤔
Готов съм със схема за хидрофор, макар апартаментите да не се славят като удобни места за монтаж на обемни инсталации.

Лъчко, "попитах" за манометър по скоро като предложение. Имах предвид да се види налягането за момент. Дори денонощие е достатъчно за да се изключи като проблем или да се определи като такъв.

Нямам представа какво е налягането в "Тракия"- Пловдив. Предполагам не е ниско, но Чапара загана за проблеми по трасето.
Хипотезата на Еспейса също е възможна.
Lutchezar - майстор
Аз бих сложил една мека връзка или тръба вместо бойлера, и на другия ден ще видя дали ще засмуче или ще изкара въздух отнякъде. Също може да се тества бойлера с кранове на вход и на изхода. След това се включват и клапаните в тестовете. И тогава остава трасето.

Тема "Бойлера посроянно се изпразва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: