Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
съб юни 24, 2023 8:14 pmDjack написа:
През тази седмица в която банята не се използва, спирате ли водата централно? Предполагам, че е на някоя вила, щом се използва така?
Не, не я спират, но не е вила.
съб юни 24, 2023 6:44 pmmostcho написа:
... Ако има някакво значение апартамента се намира на 8 последен етаж.
Всъщност, не зная що си позволих да определям колко етажа да е вилта им и да, има значение етажността.
Статичното налягане би могло да е проблемно ниско и заедно с пропускащ невъзвратен клапань, те ни го проблемът.
Всъщност, проблем би бил наистина, ако се оставя бойлерът включен, за още по дълъг период от време. Евентуално. Пълненето, съпроводено с "шум" или някакво свистене, биха могли да са неприятни, но не са проблем.

И само да попитам;
След като вече е направено, защо не направи впечатление никому перфектното разположение на контакта, спрямо меките връзки?!
нед юни 25, 2023 7:24 amESPACE написа:
Бойлера е система под налягане така че въздух няма как да влезе, освен ако няма течове и е била спирана водата. Или не е бил обезвъздушен първоначално, или това не е въздух.
Представи си, че вилата е около Омуртаг и не забравяй, че бойлерът е на 8 етаж!
kr1100 - майстор
нед юни 25, 2023 3:50 pmpreslav написа:
Според мен НЕвъзвратния клапан е станал възвратен в следствие на монтажа. Клапанът трябва да се демонтира, да се премахнат всички колена и след това монтажът да се извърши само с тефлонова лента, тефлонов конец или течен тефлон.
Тефлонова лента не. На Локтайт Корда 55 е полиамиден конец /забр. май 90-10 грЦ Има тефлонова корда издържаща до 240 грЦ Twinflon
Няма абсолютно никакво значение с какво ще се уплътнява. При положително налягане, компрометирано уплътнение ще лъсне като на шимпанзе светофара. При липса на налягане, някои започват да хвърлят боб, както е видно от броя страници.
Еспейса правилно споменава за "система под налягане", положение което елиминира проблеми с множество колена, относно обезвъздушаване.
Проблемът е липса на достатъчно налягане, поне за определен период от време.
Манометър.
mostcho - помощник
нед юни 25, 2023 7:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Няма абсолютно никакво значение с какво ще се уплътнява. При положително налягане, компрометирано уплътнение ще лъсне като на шимпанзе светофара. При липса на налягане, някои започват да хвърлят боб, както е видно от броя страници.
Еспейса правилно споменава за "система под налягане", положение което елиминира проблеми с множество колена, относно обезвъздушаване.
Проблемът е липса на достатъчно налягане, поне за определен период от време.
Манометър.
Проблемът наистина се оказа липсата на достатъчно налягане. Помолих съседите два етажа под мен да си пуснат чешмите в банята и проблемът се появи мигновено.
нед юни 25, 2023 8:08 pmmostcho написа:
нед юни 25, 2023 7:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Няма абсолютно никакво значение с какво ще се уплътнява. При положително налягане, компрометирано уплътнение ще лъсне като на шимпанзе светофара. При липса на налягане, някои започват да хвърлят боб, както е видно от броя страници.
Еспейса правилно споменава за "система под налягане", положение което елиминира проблеми с множество колена, относно обезвъздушаване.
Проблемът е липса на достатъчно налягане, поне за определен период от време.
Манометър.
Проблемът наистина се оказа липсата на достатъчно налягане. Помолих съседите два етажа под мен да си пуснат чешмите в банята и проблемът се появи мигновено.
Както казва винаги, в такива случаи, бат Ванко- "Това не ме учудва".
Но пък упражненията у Форума продължават, при толкова прости обстоятелства.
В кой район на Светът е проблемното съоръжение, ако не е нахален въпросът?
Информация за налягането по водоснабдяването от ВиК наоколо?
yanko78 - специалист
Като ползвател на същия бойлер, мога да кажа, че липса на налягане е пълна глупост. Аз съм в нов комплекс, с 80 араптамента и съм един от първите, които са завършили баните и налягането едва ли не, е най високо при мен, защото никой или няколко апартамента ползват водата. Сега уиекенда работя и ползвам бойлера и няма никакви проблеми. Не бях ходил в апартамента 1 месец. Като пуснах водата (топлата), яко врене в бойлера и яко въздух в дистемата. Аз клоня, или към проблемен възвратен клапан, или точно обратното но ниско налягане, а именно високо такова. На 4-5 места имам бойлери, на които не им капе възвратния клапан, а тук, той капе и не мога да реша и този проблем (имам тема за проблема). Та заключвам за момента, че проблема е във високо налягане, съпъстващо с калпав клапан.
ESPACE - майстор
Е как високо налягане и въздух? Как ще влезе? Накрая ще се окаже че въпросните бойлери правят някаква електрохимична реакция и въздуха не е точно въздух
preslav - майстор
Правилно отбеляза Трифон - контактът няма място там.
kozl - майстор
нед юни 25, 2023 8:08 pmmostcho написа:
нед юни 25, 2023 7:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Няма абсолютно никакво значение с какво ще се уплътнява. При положително налягане, компрометирано уплътнение ще лъсне като на шимпанзе светофара. При липса на налягане, някои започват да хвърлят боб, както е видно от броя страници.
Еспейса правилно споменава за "система под налягане", положение което елиминира проблеми с множество колена, относно обезвъздушаване.
Проблемът е липса на достатъчно налягане, поне за определен период от време.
Манометър.
Проблемът наистина се оказа липсата на достатъчно налягане. Помолих съседите два етажа под мен да си пуснат чешмите в банята и проблемът се появи мигновено.
Предполагам, че водопровода по вертикалния щранг е само за студена вода :?
Ниско, високо налагане - относителни термини. Когато се измерва манометрично налягане, това което е по-малко от атмосферното е вакум.
Възможно е като има консумация по долните етажи на осмия да има вакум. Но това ще се отрази и на студената вода от смесителя на 8 ет.
Ако обаче тръбите при вакум се пълнят с въздух и това се случва периодично, то въздух ще се натрупва в бойлера ако предпазния клапан е 3в1 или изпуска дори малко.
Обезвъздушител преди водомера според мен няма да реши проблема с въздуха в бойлера, но ще намали въртенето на водомера от въздух в тръбите. Обаче пък обезвъздушителя ще способства за по-бързо пълнене на тръбите с въздух при вакум.
И на двамата с еднакви бойлери в тази тема препоръчвам мониторинг на налягането с манометър.
Обаче е важно мястото на манометъра и дали ще е преди или след комбинирания клапан на бойлера. Па най-удачно е манометрите да са два един преди клапана и един на изхода (топла вода) от бойлера.
mostcho - помощник
Трифон П.Трифонов апартамента се намира на 8 етаж в панел в Пловдив в Тракия.

Тема "Бойлера посроянно се изпразва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: