Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
denis_strandjaliev - специалист
Здравейте! Да започна от там че сондата е обща с комшията с тръба ф110. Дълбочината мисля че е 12м.
Миналата година им се породи проблем и явно от това че са се засичали почивните системи и те прибегнаха до потопяема. Забравих да спомена че моята е на 8м.
Реално с потопяемата те отидоха на дъното и когато те използват вода след това възможно ли е толкова много да пада нивото от 8м. И в случая нашата засмуква въздух и спира. Реално аз съм настроил поливната система час,час и нещо след тяхната. През деня Реално няма проблем когато те нямат използване от нея и при нас всичко е ок.
Какво е решението на проблема?Мисля това и аз да сложа потопяема обаче няма да се съберат в тясната тръба. Помпата е добра, Speroni.
ivanovbg - майстор
Еми настрой я 2часа преди тяхната. Принципно проблема трябва да се разреши съвместно с тях. Седнете по бира и се разберете.
denis_strandjaliev - специалист
Разбирам те но е много рано и тревата би изгоряла.
Не е проблем да говоря с тях и те са разбрани хора.Въпроса е че искам да реша проблема без да се съобразявам кога ще работи помпата.
kozl - майстор
Решение на система пълна с неизвестни :?
Нивото спада, защото изпомването е по-голямо от притока.
Колко е дебита на помпите и колко на притока :?
denis_strandjaliev написа:
През деня Реално няма проблем когато те нямат използване от нея и при нас всичко е ок.
Освен да ползваш буферен резервоар, който да се пълни, когато нивото е в обхвата на твоята помпа. А поливаш от буфера.
Е ще трябва и още една помпа за поливната и поплавък за сондажната да я изключва при пълен буфер и поплавък за поливната да я изключва при празен буфер или потопяема с поплавък в буфера. И някаква защита, която да спира сондажната помпа при нулев дебит :?
Колко да е обема на буфера :?
Като нема данни се ползва системата проба/грешка, докато се установи дали системата има решение или нема такова, защото притока в сондажа е недостатъчен :wink:
andreygg - напреднал
Не съм специалист, но виж тази няма ли да ти свърши работа:
https://stabilagro.com/bg/products/inje ... utojet-dp/

Тема "Проблем с хидрофор? Решение?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: