Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,
ако е възможно някой да даде съвет как да развия този кран за да го сменя?
1. Правилно ли се ориентирам, че гайката към маркучът се отвива / затяга със секторен ключ?
2.От стената излиза муфа 20 x1/2 която е напълно кръгла. Как да отвия спирателния кран? Директно с тръбен ключ без да я придържам? Притеснява ме да не спукам тръбата в стената и да падне едно къртене после.

Прикачен файл:
20231001_224944.jpg
20231001_224944.jpg (78.34 KиБ) Видяна 1536 пъти

Благодаря на отзовалите се.
speka_rs - майстор
Аз бих ползвал клещи тип ГАРГА, ако има 2 комплекта ще се придържа при всяко развиване и затягане.
LazarGanev - "Велик майстор"
какъв е този маркуч, че не се разбира от снимката? Ако е за перална или или миялна, би трябвало за се стяга на ръка или съвсем малко усилие с гарги. ЗА крана после не ти трябва втори инструмент за контра - това, дето му викаш муфа, вероятно е стенно коляно с уши и то е закрепено достатъчно здраво за стената и в мазилката и няма опасност да превърти. Има опасност обаче да превърти металната вложка вътре в него и тогава няма да се разминеш без къртене, Другата опасност е да се счупи прана, ако не е от месинг, а от някаква измислена китайска сплав, зависи какво е купил този, който го е монтирал
radius - майстор
А на мен ми се виждат и кълчища под тефлона, което усложнява операцията.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не би трябвало да е проблем това
На мен ми превъртя втулка в полипропилена.
Вместо да тичам за нов фитинг, оставих проблемният нипел и прилежащият поДцинкован тройник. Оказа се, че не е проблем.
24 часовите проби минаха успешно. 72 са със застраховка, понеже последните 24 отсъствам.

Тема "Въпрос за смяна на кран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: