• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Нямам в против. И без това авторът е взел същото решение.
Този клапан се дублира с клапана във флуид контрола. Ако примерно както писах има теч м-у флуид контрола и клапана, а този теч може да е от недобре прилягащ клапан на флуид контрола (невидим теч) и тогава без да има консуумация към къщата или теч по трасето помпата ще се включва на интервали в зависимост от пропуска на клапана във флуид контрола. Допълнителния клапан ако държи ще прекъсне връзката с маркучната част на водопровода, а тази част поради елстичността на маркучите е и отчасти РС, което пък ще учести превключванията на помпата при липса на консумация и течове по трасето.
пет ное 03, 2023 8:06 pmПетко Анчев написа:
Всичко работи 6-7 месеца и започнаха проблемите.Помпата започна да изключва и включва сама.
Решил съм да махна клапана над флойд контрола , да не би да се бърка с неговия клапан и се предавам.
И все пак никой до сега не ме поправи заради пропуска ми в предния пост.
За 2,2 бара налягане на изключване на помпата дебита отговаря на 4,25 м3/с= 1,18 л/с,
а за 1 л/сек калулатора изчислява 0,42 бара за 1" 7 м + 7 бара за 3/4" и 20 м = 7,42 бара. Т.е. с тези маркучи помпата не може да изкара 1,18 л/с при къщата.
Е да де, но съм изпуснал смукателната височина, която в случая 47% от геодезичната височина. А геодезичната височина е 7+8=15м. И тогава след отчети по (H-Q) характеристиката на помпата:
а 1,5 бара налягане на изключване на помпата дебита отговаря на 3,25 м3/с= 0,9 л/с,
а за 1 л/сек калулатора изчислява 0,42 бара за 1" 7 м + 7 бара за 3/4" и 20 м = 7,42 бара. Т.е. с тези маркучи помпата не може да изкара 0,9 л/с при къщата.
  • 1
  • 2

Тема "Помпа с флуид контрол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: