Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте. Имам въпрос относно филтриращи системи за вода, които могат да се инсталират, така че да пречистват водата за цяла къща/апартамент. Преди няколко месеца се нанесох в апартамент под наем и ми направи впечатление, че има сложен филтър за вода непосредствено след главния спирателен кран и водомер:


Тъй като съм отскоро в жилището, нямам идея колко години е стоял без подмяна на и дали ще може да се свали без намесата на някой, който всъщност знае какво прави - нямам опит във ВИК инсталации. При завъртане на крана му изтече доста боклук и малки парчета, които мисля бяха от самия филтър (може вече да е компрометиран). Пробвах да завъртя корпуса на ръка, но не помръдва (а и ме е страх да не се пръсне от много напън). За съжаление надписите на табелата му са се избелили и не се разчитат.

Въпроса ми е - къде мога да питам що за филтър е това, или дали някой тук знае? Обиколих половината железарии в града ми и всички големи вериги - Практикер, Хоуммакс и т.н. но нито един консултант нямаше идея какъв е този филтър. Всичко, което се продаваше беше с много по-големи размери и нямаше как да се побере в обособеното пространство, с което разполагам. Живея под наем, така че няма как да къртя тоалетна, за да сложа по-голямо тяло - трябва ми нещо със същите габарити.

Благодаря.
MamaMy - майстор
Аз съм с такъв несменяем. Каната си има ключ за развиване, но става е с обикновена хавлия.

Тема "Воден филтър за целия дом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: