Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
съб дек 02, 2023 8:28 amivanovbg написа:
Кое от автоматичен обезвъздушител не разбра? Най отгоре се монтира това и му махаш капачката. От нея изпуска въздуха, като се напълни затваря , а като точиш оттам си смуква въздух.

Мислех си, че обезвъздушителите саеднопосочни, но явно греша. Иначе е хитро.
съб дек 02, 2023 9:49 amkozl написа:
Аз съм срещал подобна система с бидон на покрива на вила.
Бидона се пълни с вода докато във общинския водопровод има вода с налягане. Това лятно време де.
На входа към общинския водопровод една ОК. Отклонение от вътрешния водопровод към бидона. В най-високата част на бидона се монтира механизъм за тоалетно казанче. Докато има вода и налягане в общинския водопровод се пълни бидона. Като спре водата отвън, автоматично почва да тече по вътрешната мрежа от бидона. Просто и лесно за изпълнение.
Обаче налягането от бидона е малко и спада комфорта. Но пък като няма и ток, така и така комфорта си отишъл, та защо не с простата система :?
Може би за зимата да се предвиди дали няма да замръзва в бидона и около него.

Sharik не съм съм пробвал с Грюндфусите агрегат, имаше си ток. Честотното управление има защита от ниско и високо напрежение и по ток, отделно помпата има защити, така че може да пробваш как ще работи с агрегата.
В ръководството на CU301 няма инфо за плавен старт, но аз съм почити убеден, че има старт с ограничение на тока, което ще подпомага работата с агрегат. Пък и агрегата е 2,5kW за монофазен ток, което е според мен е дообре. Според инструкцията само на помпата, мощността на агрегата трябва да е Р1+10%= 1,65 +0,17=1, 82kW, което е по-малко от 2,5 kW на агрегата.
Ползвали сме подобен като на снимките бензинов агрегат, за дренажна монофазна помпа 1,5kW без честотно регулиране и не сме имали проблеми с пусковия ток на помпата.
Благодаря за информацията. Тъй като още съм в процес на проучване и обмисляне, поне ще пробвам агрегата с помпата. За сега това ми е най спешно тъй като така дори и без батерии и юпс ще имам вода, че при последния сняг нямаше ток 24 часа. По принцип това е изключение, но като гледам как вървят нещата в ЕРПетата няма да се очудя следващия път да е за седмица. :shock:
съб дек 02, 2023 8:28 amivanovbg написа:
Кое от автоматичен обезвъздушител не разбра? Най отгоре се монтира това и му махаш капачката. От нея изпуска въздуха, като се напълни затваря , а като точиш оттам си смуква въздух. https://www.google.com/search?q=%D0%B0% ... cM&vssid=l
...
Скоростта на къпане няма да му хареса.
Колкото въздух преминава, под вакуума на водата, толкова и вода ще изтича от душа.
Може би серия от обезвйздушители?
От друга страна, дебита ще е обратнопропорционален на икономичността.
ivanovbg - майстор
Трифоне 5 години бях така и никакви проблеми. Въздух си минава достатъчно. Баните ми работеха и на първия и на втория етаж, като на втория беше с бойлер на дърва и си течеше що годе нормално. Затова му казах да премести възвратния клапан на бойлера така, че да работи само с помпата. На първия етаж пералнята също си работеше нормално, само удължаваше програмите защото пълнеше бавно.

Тема "Аварийно захранване на сондажна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: