• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
pipilica - майстор
С голем риск да ме осъскате ще питам каква киселина да ползвам. Проблема е че не мога да къртя да сменям тръби, топлата е много запушена с ръжда и котлен камък, абе с две думи знаете какво се събира в поцинкованите тръби по панелите. То май имаше подобно питане тука ама нещо не го намерих. Та на въпроса какво да налея в тръбата та поне малко да се оправи.
iliya_i - майстор
Да наливаш киселина в желязна тръба не е добра идея.
После ще се наложи да сменяш тръбата.
pipilica - майстор
Е колкото да протече нормално, после мога и 1 тон вода да пусна да се промие, знам че не е баш добре но за момента нямам друга опция. Имах такива стари запушени тръби но ги изхвърлих можех на тях да проведа опит азотна или солна киселина работи по-добре, или да налея ръждопреобразувател, от тоя зеления.
zz_stefanov - майстор
Кофти работа, защото всяко въздействие може да спука тръбата. Самата тя е изтъняла.
Колко е дълго трасето? Имаш ли възможност вътре да завъртиш проволка с винтовера, само че да не се откачи и да остане там.
zz_stefanov - майстор
Предполагам запушването е в близост до бойлера.
ivanovbg - майстор
Най щадящо е с разтвор на лимонтузу под налягане. В смисъл помпа да върти през тръбата и желателно е да е горещ разтвора.
pipilica - майстор
Трасето е много кофти, от водомера в банята до двете батерии, изкарали са вода на терасата и там е кухнята, нивото на бившата кухня е вдигнато с около 12 сантима за да има наклон на мръсната вода. Тва стандартна панелна гарсониера, лошото е че в банята е направен ремонт що годе читав и стаята е обзаведена, и ся немам никакав бюджет нито време да сменявам тръби, отделно тва задигане на нивото на целата стая не ми се мисли как трябва да го къртя. Нема опция да човъркам в тръбите има колена и не ми се рискува да остане спирала вътре.
ivanovbg - майстор
Еми запушваш мивката и я пълниш с гореща вода. Разтваряш в нея лимонтузу 10-20 пакетчета. Мушкаш една помпа и с един маркуч я връзваш на меката връзка на бойлера и я пускаш да върти.желателно е да махнеш и кеклата та да изпадат максимално големи парчета. Принципно можеш да ползваш препарат за почистване на авторадиатори но той иска по висока температура. Можеш да сложиш и един бързовар в мивката да подгрява разтвора . Само с пълнене няма да стане, а с нещо по агресивно ще пробиеш тръбата
nikolson - майстор
Доколкото разбрах, става дума за чистата вода.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Запушена тръба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: