Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Привет,
Получих първа ф-ра от местното ВиК след откриване на нови партиди. В нея има освен сметката за изразходвана вода вписана във фактурата има и вписано старо салдо.
Посетих център на ВиК дружеството и поисках документ за старото салдо да видя за какво трябва да плащам тази сума. И получих устен отговор без обяснения, че не могат да ми издадат фактура за тази сума.
Подадох писмено запитване и получих отговор:
С оглед на това, че дългът е формиран по партида на общия водомер, разпределената сума по индивидуални партиди се отразява на ред старо салдо и за нея не се издава отделна фактура.
И въпросът е, трябва ли да плащам сума, за която не ми издават фактура или какъвто и да е документ за формиране на сумата?
Andri01 - майстор
Длъжни са да издадат фактура! Искай точно -по кой член ,точка и алинея и от кой закон си го исмислят това! Също и касова бележка. Нали гласуваха наскоро нещо,че ако не ти издадат касова бележка,не си длъжен да плащаш. Имах преди 2г. разправия с тях: на компа ми показват НАДПИСАНИ над 500куб., които ги били засичали във времето?! Да ама на вилата ме е нямало, / на експедиции съм бил /, кучето към 45кг. едва ли ще ги пусне,и за капак-водомера ми е вътре!! Стигнахме доста нагоре,до като се оправя Абсолютни цигани.
П.С.: Някой присъствал ли е при засичането на общия водомер? Предполагам той е " зад ключ" ?!
kozl - майстор
Не бъркай фактурата с касова бележка. Касовата не им е проблем.
Мен основно ме интересува как е направено разпределението, а това може да го скрият и във фактурата и да пишат "круши - 50 пари".
Те ти и фактура. Ама не щат. Не знам защо :?
Andri01 - майстор
Може би ги е страх да не я оспориш и да им излязат лъжите на яве.
Киррил - специалист
ср яну 24, 2024 7:39 amkozl написа:
Привет,
Получих първа ф-ра от местното ВиК след откриване на нови партиди. В нея има освен сметката за изразходвана вода вписана във фактурата има и вписано старо салдо.
НС узакони да не се плаща без касова бележка - това е факт.
Не ми става ясно, ако има друг собственик на тази партида в минало време, той трябва да си покрие всички разходи и тази сума се слага на партидата на старият собственик от фирмата. Ако няма друг собственик, а партидата е нова, не разбирам как на нея ще се сложи старо салдо. Нали разходите се считат от момента на началото на новата партида?
Срещни се с началника на тази служба и разбери дали има грешка. Прецени сумата дали си струва разправиите.
шоп - майстор
ср яну 24, 2024 9:19 amКиррил написа:
НС узакони да не се плаща без касова бележка - това е факт.
Касова бележка се издава при плащане брой.
В изипей ако отидеш ще ти дадът разписка. Това си е документ.
По банка също може.
Така, че тази опорка за не плащане отпада.
kozl - майстор
ср яну 24, 2024 9:25 amшоп написа:
ср яну 24, 2024 9:19 amКиррил написа:
НС узакони да не се плаща без касова бележка - това е факт.
Касова бележка се издава при плащане брой.
В изипей ако отидеш ще ти дадът разписка. Това си е документ.
По банка също може.
Така, че тази опорка за не плащане отпада.
Е да повечето хора не искат да знаят за какво точно плащат, а колко плащат. Така че от тяхна гледна точка аз съм капризен и досаден.
Дават ли ти касова - плащай и те така.
Ама аз съм от тези де се усещам измамен, кога на етикета пише едно, а на касовата повече :wink:
Разни хора, разни идеали :roll:

Е оно има и други причини свързани с ВиК-то, но още ми е рано да ги изтъквам.
kozl - майстор
ср яну 24, 2024 9:12 amAndri01 написа:
Може би ги е страх да не я оспориш и да им излязат лъжите на яве.
Да ако видя нередности ще я оспорвам и няма да ми е за пръв път.
Andri01 - майстор
Поразрови се. 99,99% има нещо фалшиво. Просто те така живеят-на гърба на хората, вечно оплакващи се и каращи нови коли!
kozl - майстор
Къде да се ровя?

Тема "Въпрос - жокер от форума по ВиК случай." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: