Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
iliya_i - майстор
Виж зегера от към страната на шлиците. При накои модели оста има там 2 канала. Ако зегера е в по-външния канал, а не в по-вътрешния също може да е проблем.
plamy1969 - помощник
пон яну 29, 2024 8:17 amiliya_i написа:
Виж зегера от към страната на шлиците. При накои модели оста има там 2 канала. Ако зегера е в по-външния канал, а не в по-вътрешния също може да е проблем.
Ако можеше с прости думи, щеше да е добре.
plamy1969 - помощник
А, само да допълня нещо, което просто съм пропуснал да спомена:
При въртене ръкохватката дава свободен ход около 60°, т.е. не повлиява на струята да се намали или увеличи. Това също би следвало да е от вътрешната резба, но дори след уплътняването й със силиконовата лента този свободен ход си остава(!?!)
ivanovbg - майстор
Нормално е ако вече си разбил шлиците на врътката или ако има луфт в шестограма между номер 3 и 8.
plamy1969 - помощник
пон яну 29, 2024 10:48 amivanovbg написа:
Нормално е ако вече си разбил шлиците на врътката или ако има луфт в шестограма между номер 3 и 8.
Надали, защото практически са нови и двата патрона (кекли). Няма луфт между 3 и 8, а и вътрешната гумичка влиза плътно. Освен това съм слагал гресчица там.
B0bi - специалист
нед яну 28, 2024 7:28 pmplamy1969 написа:
Просто ме гложди да открия кое в нея го причинява.

...ръкохватката дава свободен ход около 60° ... Това също би следвало да е от вътрешната резба ...
Според мен каква е причината за проблема, би могла да се разбере чрез "дисекция": разрязваш с ножовка втулката с вътрешната резба.
iliya_i - майстор
пон яну 29, 2024 10:12 amplamy1969 написа:
пон яну 29, 2024 8:17 amiliya_i написа:
Виж зегера от към страната на шлиците. При накои модели оста има там 2 канала. Ако зегера е в по-външния канал, а не в по-вътрешния също може да е проблем.
Ако можеше с прости думи, щеше да е добре.
Зегера е № 7. Влиза в канал на оста № 6, и го държи към тялото № 1. При някои модели има 2 канала на оста № 6. Сравни визуално проблемния със здравия. Дали зегерите № 7 са в един и същ канал на оста № 6.

Примерно да е прескочил в канала под шлиците (назъбеното) за ръкохватката Изображение
preslav - майстор
пон яну 29, 2024 7:39 amB0bi написа:
Като смениш цялата батерия, все пак запази старата. Аз смених няколко и накрая си върнах старата, само че с керамични кекли.
Не е точно по темата, но двете ръкохватки не са удобни при често спиране и пускане на чешмата, примерно при изплакването на съдовете.
plamy1969 - помощник
пон яну 29, 2024 2:17 pmiliya_i написа:
пон яну 29, 2024 10:12 amplamy1969 написа:
пон яну 29, 2024 8:17 amiliya_i написа:
Виж зегера от към страната на шлиците. При накои модели оста има там 2 канала. Ако зегера е в по-външния канал, а не в по-вътрешния също може да е проблем.
Ако можеше с прости думи, щеше да е добре.
Зегера е № 7. Влиза в канал на оста № 6, и го държи към тялото № 1. При някои модели има 2 канала на оста № 6. Сравни визуално проблемния със здравия. Дали зегерите № 7 са в един и същ канал на оста № 6.

Примерно да е прескочил в канала под шлиците (назъбеното) за ръкохватката Изображение
Зегерите са на едно и също място, проверил съм преди, дори този на въпросната кекла съм го огъвал малко, за да няма луфт оста при въртене. Между другото, осите са с по един гумен пръстен (уплътнение), не с 2 като на снимката.
preslav - майстор
пон яну 29, 2024 10:56 amplamy1969 написа:
Освен това съм слагал гресчица там.
Гресчицата също може да е провокатор на проблема - имал съм случаи, когато съм прекалил с количеството, при пълно отваряне на кеклата, греста избутва гумичката от чашката и. Говоря за кекли с цяла гумичка, а не като тези от снимките с дупка в средата.

Тема "Стенен двуръкохватков смесител - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: