Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
B0bi - специалист
Кеклите са керамични и старите с гумичка. Не си ни казал твойта от кои е?
iliya_i - майстор
Свали патрона и развий до края. Частта с гумичката (№8) ще падне. Тя е на резба в оста която въртиш. Та в тази резба (№ 4 на снимката) имаш луфт. Първоначално оста тегли гумичката. После налягането я добутва.
Изображение
Последна промяна от iliya_i на пон яну 29, 2024 8:18 am, променено общо 1 път.
plamy1969 - помощник
нед яну 28, 2024 10:08 pmiliya_i написа:
Свали патрона и развий до края. Частта с гумичката (№8) ще падне. Тя е на резба в оста която въртиш. Та в тази резба (№ 4 на снимката) имаш луфт. Първоначално оста тегли гумичката. После налягането я добутва.
Изображение
Точно за тази резба писах че съм обвил със силиконова лента и всякакъв луфт изчезна тотално, дори после ръкохварката се върти с повечко усилие. Но самоусилващата се струя продължи да се случва(!?!)
preslav - майстор
нед яну 28, 2024 7:28 pmplamy1969 написа:
И някак изглежда сякаш никой не е имал този проблем...
Напротив, имам същия "проблем", но в обратна посока, просто не се впечатлявам. Смъртната присъда на този тип смесител е произнесена, въпрос на време е да сменя цялата батерия.
ivanovbg - майстор
И аз имах такива проблеми, но откакто смених кеклите с керамични вече няколко години проблем нямам. То за няколко лева не си струва писането.
https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... e&ie=UTF-8
B0bi - специалист
пон яну 29, 2024 6:39 ampreslav написа:
същия "проблем", но в обратна посока ... Смъртната присъда на този тип смесител е произнесена, въпрос на време е да сменя цялата батерия.
Е то и аз го имам в обратна посока, но ефектът се проявява само на топлата и го отдавам на температурно разширение на гумата. Тук не е така.
Като смениш цялата батерия, все пак запази старата. Аз смених няколко и накрая си върнах старата, само че с керамични кекли.
kozl - майстор
нед яну 28, 2024 7:28 pmplamy1969 написа:
нед яну 28, 2024 6:45 pmB0bi написа:
нед яну 28, 2024 4:41 pmplamy1969 написа:
Разменянето на патроните вече съм се сетил да сторя, все същият дава проблема. От него е и надали няма как да се оправя.
Нещо малко ... особен изказ :?
"Патронът" е "кекла". Казваш, че проблемът е във конкретната кекла? Като я сложиш на другото място, там се появява проблем? Ако е така - просто нова, както ти казаха. Или и след размяната проблемът си остава на "същата вода"?
Където сложа кеклата, там става проблемът. Просто ме гложди да открия кое в нея го причинява.
И някак изглежда сякаш никой не е имал този проблем...
Аз от години нямам подобни проблеми, защото съм подменил всички смесители и кеклови с керамични глави. И така от години съм забравил проблемите с кеклените глави.
При керамичните също има проблеми. Скоро сменях керамична глава от едноръкохватков смесител с цена към 10 лв. Колко плати за кеклените?
При твоя случай може да има несъосност - примерно. Това че си обвил резбата с тефлон не е гаранция, че си отстранил луфта.
При задълбочен анализ може и да откриеш причината за явлението, а дали си заслужава :?
Може би е време да заложиш на керамиката :roll:

Аз подобно на твоето терзание съм поствал във форума питане за керамична глава. Не успях да разгадая повредата дори и с помощта на форума, но пък смених главата с нова и зарязах любопитството си.

Във форума има съвети за поправка на керамична глава за двуръкохватков смесител при прокапване.
plamy1969 - помощник
пон яну 29, 2024 7:40 amkozl написа:
нед яну 28, 2024 7:28 pmplamy1969 написа:
нед яну 28, 2024 6:45 pmB0bi написа:

Нещо малко ... особен изказ :?
"Патронът" е "кекла". Казваш, че проблемът е във конкретната кекла? Като я сложиш на другото място, там се появява проблем? Ако е така - просто нова, както ти казаха. Или и след размяната проблемът си остава на "същата вода"?
Където сложа кеклата, там става проблемът. Просто ме гложди да открия кое в нея го причинява.
И някак изглежда сякаш никой не е имал този проблем...
Аз от години нямам подобни проблеми, защото съм подменил всички смесители и кеклови с керамични глави. И така от години съм забравил проблемите с кеклените глави.
При керамичните също има проблеми. Скоро сменях керамична глава от едноръкохватков смесител с цена към 10 лв. Колко плати за кеклените?
При твоя случай може да има несъосност - примерно. Това че си обвил резбата с тефлон не е гаранция, че си отстранил луфта.
При задълбочен анализ може и да откриеш причината за явлението, а дали си заслужава :?
Може би е време да заложиш на керамиката :roll:

Аз подобно на твоето терзание съм поствал във форума питане за керамична глава. Не успях да разгадая повредата дори и с помощта на форума, но пък смених главата с нова и зарязах любопитството си.

Във форума има съвети за поправка на керамична глава за двуръкохватков смесител при прокапване.
Керамични не съм слагал по простата причина, че ако попадне песъчинка (често явление), не може да затвори и остава да капе. Така съм чувал.
ivanovbg - майстор
Еми вероятно пречи песъчинката, но аз отдавна съм сложил дисков филтър ( https://bielagro.com/filtar-diskov-line ... dvcdlm2c0n ) на водата за поливни системи срещу песъчинки, че възвратния клапан на бойлера не изкарваше шест месеца и като спираха водата го изпразваше. Та нямам проблеми с песъчинките.
kozl - майстор
Чували мноо.
Може да съм забравил доста неща от опита ми с кеклените глави, но най често съм сменял само гумените уплътнения поради забити твърди частици по тях. На следващо място са били тези стягани от яки ръце. Прекомерното затягане води до скапване на гуменото уплътнение. А когато заседне в гумата твърда частица и поче да капе, пък това води до прекомерно стягане.

Съвет - има уплътнения с мрежеста цедка, които се поставят м-у смесителя и ексцентриците.


Изображение

Тема "Стенен двуръкохватков смесител - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: