Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
brum - майстор
При мен с пречиствателната станция също има проблем. Уж е както по книгите на Graf, ама от време на време изсъхват сифоните и връщат. И най-лесното ми решение май е канален вентилатор на отдушника на покрива. Обаче проблема е малък и не ми стига мотивацията да го пробвам :) .
ivanovbg - майстор
Аз съм свързан към канализацията и съм на баир. Проблема беше като духаше северен вятър. Явно налягането в канализацията се повишаваше и сифоните бълбукаха и вкарваха миризми. Срязах тръбата и направих еската в мазето. Понеже водния затвор е с доста повече вода налягането не може да до преодолее и проблема се реши. При сина е септична яма и направихме еската хоризонтално на изхода от къщата и я заровихме. Проблеми с миризми и при него няма.
нед фев 04, 2024 12:03 pmivanovbg написа:
Аз съм свързан към канализацията и съм на баир. Проблема беше като духаше северен вятър. Явно налягането в канализацията се повишаваше и сифоните бълбукаха и вкарваха миризми. Срязах тръбата и направих еската в мазето. Понеже водния затвор е с доста повече вода налягането не може да до преодолее и проблема се реши. При сина е септична яма и направихме еската хоризонтално на изхода от къщата и я заровихме. Проблеми с миризми и при него няма.
Май ще правя еска,само не се ли запушва лесно?

Тема "Вентилация на септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: