Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zz_stefanov - майстор
нед фев 11, 2024 10:27 amchapara написа:
нед фев 11, 2024 9:00 amzz_stefanov написа:
нед фев 11, 2024 8:39 amarxd129 написа:
[quote=zz_stefanov post_id

Монтират се само с муфите.
И полиуретанов уплътнител!
От монтаж с гофре по грозно няма кам да стане😄😁

kozlе, защо го праш на ,,пазара", човека пита ,,и красив монтаж" и ще тествс в ,,магазина"😀😃😄😁
Съгласен, но като се отиде в железарията и като почне да се иска тръболяк и лепило ти дават РР и един тангит.
Като им кажеш, че това не се лепи мигат на неразбиращо.
chapara - майстор
нед фев 11, 2024 10:51 amzz_stefanov написа:
нед фев 11, 2024 10:27 amchapara написа:
нед фев 11, 2024 9:00 amzz_stefanov написа:


И полиуретанов уплътнител!
От монтаж с гофре по грозно няма кам да стане😄😁

kozlе, защо го праш на ,,пазара", човека пита ,,и красив монтаж" и ще тествс в ,,магазина"😀😃😄😁
Съгласен, но като се отиде в железарията и като почне да се иска тръболяк и лепило ти дават РР и един тангит.
Като им кажеш, че това не се лепи мигат на неразбиращо.
За това лепя всичко с полиуретанов уплътнител😉, не че не ги различавам.
MamaMy - майстор
нед фев 11, 2024 10:59 amchapara написа:
За това лепя всичко с полиуретанов уплътнител😉, не че не ги различавам.
+1
По универсално здраво лепящо и запълващо водо и УВ устойчиво средство не съм открил на пазара.
arxd129 - специалист
пет фев 09, 2024 3:03 pmchapara написа:
Направи го с фитинги за лепене и пвц лепило, отвесирне на дългата тръб за естетика и дъги 30градуса, не по малко. ....
Добре!

Ето фитинги за лепене:

https://pumpsystem.eu/product-category/ ... ne/page/1/

или тези

https://www.romstal.bg/%D1%82%D1%80%D1% ... c3114.html


Аз дъги 30 градуса не видях.
Има дъги 45 градуса и дъги 90 градуса.

От какво, откъде произлиза (произтича) това изискване за ...дъги 30 градуса, не по-малко.

Още нещо да питам: Препоръката да ползвам "дъги 30 градуса, не по малко"- не е ли неприложима? В смисъл - колена за лепене 30 градуса не намирам, камо ли да намеря колена 15 градуса?

Моля да уточним каква е логиката в препоръката "...дъги 30градуса, не по малко."
chapara - майстор
Сори, бил съм разсеян явно, допуснал съм техническа грешка при писането, вместо 45 съм написал 30. 30градуса са малко и се извиват със горещ въздух и сух пясък. Да се чете 45 градуса.
zz_stefanov - майстор
Малко да ви изведа от фитингите. Това казанче ако ще и на горния етаж да го сложите, при 32мм тръба пак няма да мие добре.
Те за това при моноблоковете дето денивелацията е почти нулева, но се отваря наведнъж голям отвор, ефекта е по добър.
arxd129 - специалист
пет фев 09, 2024 3:03 pmchapara написа:
Направи го с фитинги за лепене и пвц лепило, отвесирне на дългата тръб за естетика и дъги 30градуса, не по малко. Не редуцирай фито, да си е 32. Така ще имаш най добър отток и промивност! 1,2 скоби за стената на дългата вертикална тръба.

нед фев 11, 2024 11:02 pmchapara написа:
Да се чете 45 градуса.
OK! Срават грешки. Понякога.

Обаче... Препоръката, след отстраняването на техническата грешка, става: "Направи го с фитинги за лепене и пвц лепило, ... ... и дъги 45 градуса, не по малко."

След редактирането на препоръката, логика пак не се появява! Първо - защото дъги за лепене, по-малки от 45 градуса, няма. И е нелогично да се предупреждава да не се ползват дъги за лепене, каквито дъги (под 45 градуса) ги няма. Няма дъги за лепене, по-малки от 45 градуса. И следователно - няма къде да сбъркам; дори и да искам да сбъркам.

Второ - от въпросната препоръка .... някак си се натрапва идея да се ползват и дъги 90 градуса (защото 90 градуса НЕ Е ПО-МАЛКО от 45 градуса). Но самата 90 градусова дъга не би ли затруднила оттока? А следователно - и промивността?! :?

Извън темата:
Ами....Сега е най-лесно да кажете: Като толкоз много знаеш - ползвай само дъги за лепене - 45 градуса.

Всъщност - кое е правилното решение на ситуацията?
arxd129 - специалист
пон фев 12, 2024 7:19 amzz_stefanov написа:
Това казанче ако ще и на горния етаж да го сложите, при 32мм тръба пак няма да мие добре.
Няма (поне аз не намерих) казанчета за високо поставяне с по-голямо ФИ.
Всъщност - има и с ф50. Но искат преправяне относно лостчето за пускане на водата. И освен това - изходната им тръба от ф50 се саморедуцира конструктивно до ф40.
chapara - майстор
90те гр. логично са за последната, при тоалетната сглобка. И не няма да влоши промивноста. Къде скоростта на водата е по голяма, при по голямо или при по малко фи?
arxd129 - специалист
пон фев 12, 2024 11:20 amchapara написа:
90те гр. логично са за последната, при тоалетната сглобка.
E-e! Колко да е логично?! След като до тук не е изяснен тръбния път... и обстоятелствата, на които ще е функция.
Нищо не е изяснено. А само коментираме възможности.
пон фев 12, 2024 11:20 amchapara написа:
"90те гр." .... И не няма да влоши промивноста.
:shock: :shock: :shock:

Ама естествено, че ще я влоши. :)
пон фев 12, 2024 11:20 amchapara написа:
Къде скоростта на водата е по голяма, при по голямо или при по малко фи?
Дали скоростта на водата (в случая) е по-голяма (при по-малко или при по-голямо фи) не зависи само от фи, де.
Ама да не задълбаваме чак толкова. Става ли? :)

Много съм ти благодарен за помощта, за съветите, за идеите. Спирам се на твоята идея за свързване на тръбния път между тоалетното казанче и тоалетната чиния: ПВЦ-тръби ф32, колена за лепене 45 градуса. Ако е възможно - ще гледам да не ползвам коляно 90 градуса. (Друг е въпросът, дали обстоятелствата няма да ме принудят да ползвам.) :)

Тема "Тоалетно казанче - високо поставяне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: