• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zz_stefanov - майстор
Аз, за да не залагам на същото, залагам че при наместването на ексцетнриците, вместо на есцнтрика се е отвила резбата на удължителя. :wink:

За крановете и аз ги слагам навсякъде уж да е ремонтно пригодно, но за съжаление повечето са за еднократна употреба.
Поредното от предната седмица, след като ремонтирах бойлера за първи път от 10 години, крана преди него протече през стеблото. Въртока е занитен. :) Сменям крана с нов.
ESPACE - майстор
От какво да се спука втулката, на удължителя не се вижда никакъв уплътнител. Съдейки че ексцентика е с тефлонова лента вероятно и там е същото. Неправилно навита или малко количество според мен.
kozl - майстор
Скоро имаше подобен теч в съседи. Удължителят навит с тефлонов конец. Но повечето удължители нямат награпена резба и трябва да се надраскат с лист от ножовка.
С изненада в неква железария открих удължени ексцентрици и плоски розетки за прикриване на отвора и изхвърлих удължителите.
Обаче на тази баня не и върви. Пак протече от друго място. Идваха 2 екипа с инфраред камери и не откриха мястото на теча. Вторият екип даже се усъмни, че теча е от покрива, но и там нищо не откриха, а банята е 2 етажа под покрива и нагоре от банята е сухо.

И въпрос към всички, които следят темата.
Вторият екип ползваше уред за отчитане на влага в стени и подове. Там където показа най-висока влага, на височина към 120 см от пода, там си беше сухо на пипане. А на към 30 см от пода с пипане ръката ми ставаше мокра.
Не съм запознат с такъв уред.
Може ли да му се има доверие?
kozl - майстор
съб мар 09, 2024 7:01 amESPACE написа:
От какво да се спука втулката, на удължителя не се вижда никакъв уплътнител. Съдейки че ексцентика е с тефлонова лента вероятно и там е същото. Неправилно навита или малко количество според мен.
Не мога да позная по снимките, но щом белее т.лента или конец.
В хотел се случи над 30% от баните спукани метални вложки на УКБ.
Имам снимки - нейде. Сега ги не намирам. Уплътнение с кълчища, колко може повече и явно е имало яко стягане и прас, цепка на втулката запълнена с калчище (това е преразказ на снимката), ама пак си капе.
zz_stefanov - майстор
Кълчищата не трябва да се употребяват при тези нежни фитинги. Те уплътняват с раздуването им от водата и фитинга се пука.
Не можеш обаче да го обясниш на 'старите майстори'.
chapara - майстор
пет фев 16, 2024 11:47 amchapara написа:
Освен това вмести удължители си има ексцентрици различна дължина. Ако са нужни удължители, значи водопровода е правен от дърводелец с лепачка или от собственика😁😄
kozl - майстор
Има но къде :?
Аз за това писах в "неква железария" като преди това обиколих поне 3 специализирани магазина за ВиК части и нямаше с размер, с който търсех. И бяхя само два, защото ако имаше още щях да се запася.
zz_stefanov - майстор
съб мар 09, 2024 9:37 amchapara написа:
пет фев 16, 2024 11:47 amchapara написа:
Освен това вмести удължители си има ексцентрици различна дължина. Ако са нужни удължители, значи водопровода е правен от дърводелец с лепачка или от собственика😁😄
Тъй де, но при монтаж за норма по новото строителство, резултатът е този.
Така. Ето как протекоха нещата. При опит да се отвие удължителя той се счупи и резбата му остана във вложката.
Голям зор беше да се изчисти резбата на вложката от останалите парчета от резбата на удължителя. Беше яко чегъртане с едно шило, но накрая стана. След това - нов удължител, кълчища, завиване и монтиране на смесителя. Засега не капе. Ще го следя известно време и ще затварям с плочка. Ако само това е бил теча - приемам, че съм минал сравнително леко.
Прикачен файл:
01.jpg
Прикачен файл:
02.jpg
miliad - майстор
До сега колкото пъти съм видял кълчища на ППР все на проблем ми е било.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Теч от тръба в стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: