Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chapara - майстор
Това с дерето не е потецилно надеждно. Не слушате ли че новата ниша за източвне на пари с глоби от държавата набира скорост точно в тази посока? По добре вкарай дъжд.води в буферен съд.
brum - майстор
Грешно съм се изразил. Под финално решение имам в предвид финално докато не се реши проблема на квартално ниво. Което подозирам, че няма да се случи скоро. До тогава буферен съд е безпредметен - като се препълни няма къде да ходи водата.

Та положението в квартала е следното - липсва канализация. Както дъждовна, така и за отпадните води. Няма и план за такава за цялото село. За сметка на това продължава да се строи. Ползва се това дере към което ще се включвам и аз. Ползва го целият квартал.

Надеждно дълготрайно решение не може да има на ниво една къща. Трябва решение на ниво цялото село. Чакам го и ще направя каквото е нужно като дойде.
kozl - майстор
нед фев 18, 2024 5:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
Дъждовни води не се вкарват в канализация!
За коя канализация стаа въпрос?
И ко значи смесена и разделна канализационна система :?

brum такива приставки тип отклонение съм срещал и за Ф160. Примерно + преходи.
chapara - майстор
За съжаление такова е статуквото.
Ние цакаме природста, а тя после нас надцаква.
kozl - майстор
пон фев 19, 2024 1:06 amchapara написа:
Това с дерето не е потецилно надеждно. Не слушате ли че новата ниша за източвне на пари с глоби от държавата набира скорост точно в тази посока? По добре вкарай дъжд.води в буферен съд.
След като е незаконно требе да се санкционира, мое би :?
Ама като имам в предвид колко много е така, доста смелост ще му требе на този де ще реши да санкционира.

А иначе гледам шахти-фонтанки, оти некъде вкарали дъждовните води в кабелните трасета. Кой където свари и превари :-D

Ние променяме природата за да си подобрим живота, като ползваме това, което природата за милиони години е неутрализирала за да има условия на планетата за живот.
пон фев 19, 2024 8:07 amkozl написа:
нед фев 18, 2024 5:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
Дъждовни води не се вкарват в канализация!
За коя канализация стаа въпрос?
....
Извинявам се, че не конкретизирах!
За лайняната иде реч.
kozl - майстор
пон фев 19, 2024 8:36 amТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 19, 2024 8:07 amkozl написа:
нед фев 18, 2024 5:58 pmТрифон П.Трифонов написа:
Дъждовни води не се вкарват в канализация!
За коя канализация стаа въпрос?
....
Извинявам се, че не конкретизирах!
За лайняната иде реч.
Извинения приети.
Да ама во случая каква е?
А. Смесена
В. Разделна
С. Незаконна
:? :? :?
brum - майстор
Незаконна. Няма канализация в селото. Ни за дъждовната вода, ни за битовата. Има изградени множество незаконни канализации които отвеждат всичката вода по деретата наоколо.
fbr - майстор
В нашето градче, всички дъждовни шахти са заустени в реката, та даже и на места, има улеи от нивото на пътищата към реката. Това е правено по европейска програма, значи няма съмнения за законност. Отходната си е съвсем отделна канализация, формата на шахтите е кръгла, с малки отвори, достатъчни за вентилация, докато на дъждовната са квадратни, във вид на решетка.
пон фев 19, 2024 8:50 ambrum написа:
Бръме, не те укорявам.
Съветът ми е да не ги смесваш двата вида канал в собственият си имот, за да не си създаваш сам проблеми.
Два пъти чистя мръсен канал, в който са заустени дъждовни води от покрив.
Запушват го боклуците- листа, клечки, пера от птички...

Тема "Включване към канализационна тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: