Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
С флекса?! Винаги имаш интересни идеи.
Иначе за смолата мерси, със сигурност и тя би свършила работа, ще я имам за резервен вариант.
ivanovbg - майстор
пет апр 12, 2024 3:06 pmradius написа:
С флекса?! Винаги имаш интересни идеи.
Нищо не обезмаслява така добре както флекса. То трябва само да го лизне и да свали 2-3 десети. Ако веднага тръгва да мазни първо на дупчицата капка коноколит. Знаеш ли колко картери и блокове така съм залепил?.
MamaMy - майстор
Сакън не го слушай Иванов. Моя картер докато го лепих ми се огъваше в ръцете. Имах чувство, че не е по-дебел от кенче за бира.

Ето го и моето лепило. На поне година е в сервиза и е тръгнало. Няма дата на производство но пък забелязах, че вече пише Германия на него. 100% съм сигурен, че на първите пишеше Швейцария.

Прикачен файл

Клипборд3.jpg
ESPACE - майстор
Защо не си купуваш 100гр. разфасовка, щом толкова често го ползваш?
radius - майстор
Това за каноконлита е добра идея, не мога да отрека. И ко да търна с флекса и вместо 2 десети дупка, да правя 2 мм. Нещо не ме кефи идеята.
Мамаму, и твоето е гадния цвят, явно такова е по магазините, бая е оляло , моето е къде къде по-малко пуснало.
hidrazin - майстор
С малките разфасовки е по-практично ако използваш често но малки количества.
Целофана с който е увито след няколко разгъвания и сгъвания започва да се къса.
Да не говорим че ако например тръгнеш да си късаш от жълтото с пръсти и ги нацапаш и после с нацапаните пръсти тръгнеш да късаш от синьото...
Или обратното. Колкото и малко да пренесеш от едното към другото започва частично втвърдяване.
Онова дето предложи ivanovbg не е чак толкова лошо ама не мое да стъпи и на малкия пръст на Sunfix.
Вюрт имат хубави неща но това им лепило не блести с нищо.
пет апр 12, 2024 5:00 pmMamaMy написа:
100% съм сигурен, че на първите пишеше Швейцария.
По-скоро пишеше Турция. :) Поне това са ми спомените от 90-те години.
Никога не са имали нещо общо с Швейцария.
Пък и сайта им им е на два езика - ингилизки и ... турски.
пет апр 12, 2024 3:06 pmradius написа:
С флекса?! Винаги имаш интересни идеи.
Не знам дали са интересни ама са ... :?
Скоро такъв бисер не бях срещал:
пет апр 12, 2024 3:17 pmivanovbg написа:
Нищо не обезмаслява така добре както флекса.
Направо си е за световен приз! Флекса НЕ ОБЕЗМАСЛЯВА. Поне не и читаво и е неадекватно да се пишат такива неверни неща.
Обезмасляване се прави след механична обработка. Дори и с флекс!
В случая "тръкване" с парче шкурка 100-120 увита около дървено трупче или гума, или ... каквото там. До блясък и без останали петна.
ЧАК ТОГАВА обезмасляване, сушене и лепене.
Успех! Няма начин да няма начин и ... да не стане. :-D
:partyman:
bigdragon - майстор
С това, зимата на 2018 година, залепихме пукнатина от
замръзване на чугунен корпус на водна помпа за гореща вода.
По време на ремонта помпата работеше и лепенето стана на два пъти.
Първата доза запуши пукнатината и втвърди моментално от топлината.
С втората доза го замазахме отгоре за всеки случай.



Уж беше временно, а още не сме сменили помпата...
hidrazin - майстор
Всичките тези "неща" са на епоксидна основа. Къде по-добри, къде по-лоши и с различни пълнители.
Най-доброто лепило от сорта на епоксидните което съм срещал и съм работил е лепилото А/И произвеждано в АТЗ "Стара Загора".
С него лепяха главите на HDD и оригинално в него няма пълнители които са само и единствено за печалба.
Да увеличат обема.
Стандартно се доставяше като двукомпонентно но с ограничен срок на съхранение.
Аз си го купувах от лабораторията като трикомпонентно - две течности и бял прах активатор.
Практически ако не е смесено за двупомпонентно, в хладилника изкарва с години...
ВАЖНОТО: И тръгва да втвърдява 10-тина минути след смесването на двата течни компонента.
Сегашните "маркови" и прехвалени лепила са бледи боклуци.
:partyman:
MamaMy - майстор
Аз бях купувал една бледо розова почти прозрачна полиестерна смола. Втвърдителя беше абсолютно прозрачен. И двете с вискозитет на вода. След смесване ставаше на стъкло за няколко минути. Беше голяма работа, но го няма никъде вече.
radius - майстор
Това е кръпката, засега държи, ще я боядисам, но нека още малко да я наблюдавам.
Прикачен файл:
sun.jpg
sun.jpg (50.66 KиБ) Видяна 148 пъти

Тема "Дайте мнения за лепенки за спиране на теч на вода в тръби под налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: