Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bigdragon - майстор
вт апр 02, 2024 8:08 pmhidrazin написа:
вт апр 02, 2024 8:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
Да се ориентираме правилно!
https://www.google.com/search?sca_esv=e ... 9&dpr=1.38
[-X За теб НЕ МОЖЕ. Пости е... :-D
:partyman:
Какво му пречат постите, то това е само миришката, а тя не е блажна.
Да я слага на картофките и да си мисли за пържолите...
radius - майстор
Тоя Sun Fix като го хвалите, реших да си купя да пробвам да запуша една микродупчица на картера, от която омаслява. Наистина е много малка, прави капка за часове и се надявам да се получи. По рекламите в нета продукта е ярко жълт, моята опаковка е като охра, предполагам е по-старо производство (преди 5 месеца е). Омесих едно топче за проба, малко сухоляво ми стои и сякаш трудно лепне. После пък се дялка с ножка, твърдо е, но някак трошливо, може и да е нормално , просто питам преди да намажа картера и после да се чудя как да го махна.
Нормално ли е жълтия компонент да е пуснал малко сос в опаковката:

Прикачен файл:
viber_image_2024-04-12_10-17-59-626.jpg
viber_image_2024-04-12_10-17-59-626.jpg (104.81 KиБ) Видяна 275 пъти
MamaMy - майстор
Остаряло е. По принцип като се размеси става много меко. По-меко от пластелин. Когато стои на зрънца или сухляви вече е дърто и ненадеждно.
radius - майстор
Ееее, на 5-6 месеца е :evil: , може и аз да очаквам нещо различно, за меко, меко е, няма топчета чак, но сякаш трябва да е малко по-влажно, за да е по-лепкаво. Забелязвал ли си дали жълтата част е омазвала така целофанчето?
MamaMy - майстор
Като ми престои по0дълго време и сякаш се разлага по същия начин. иначе когато е прясно, като ги омесиш и започва да ти лепне по ръцете. Няма изчистване :lol:
radius - майстор
По моите също залепна доста, но и аз добре го месих, значи може би аз очаквам нещо различно, махнах го с изопропанол.
vlax - майстор
извода е :?
винаги с еднократни ръкавици :-D
:partyman:
hidrazin - майстор
Нищо му няма и изглежда на снимката съвсем нормално.
Определено очакванията ти са други.
Ако е старо се усеща - при месене в него остават изсъхнали парченца и се усещат като "пясък" в масата която мачкаш.
За картера - ясно е че мястото трябва да е чисто и обезмаслено много добре.
Влагата не го бърка. Хваща и на влажно (вода) но масло...
:partyman:
radius - майстор
Ясно за обезмасляването, даже в момента съм обезмаслил целия двигател (мотор е :lol: ) и ще го оставя 2-3 дни да се стече каквото има и да не пуска през дупчицата (не е на картера а страничен капак), абе щом с едно тиксо стоя 3 дни без да пусне, би трябвало да се получи. Само се чудя да шкурна ли малко да създам леко грапава повърхност и с колко да шкуря.
Интересно, че на пръв поглед като легнах и видях ограденото и охооо, тя ясна работата, удряно е там и после едвам видях дупчицата. Снимката е доста макро, на живо е наистина някакви микрони и се чудя как е станала, евентуално шупла от някакъв кърпеж със заварка.

Прикачен файл:
viber_image_2024-04-12_11-36-45-882.jpg
ivanovbg - майстор
Пилни леко с флекса и го залепи с течен метал. https://eshop.wuerth.bg/techen-metal-wl ... ani-lepila

Тема "Дайте мнения за лепенки за спиране на теч на вода в тръби под налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: