Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivanovbg - майстор
Хидра,Хидрааа... То затова се слагат само на карбураторните бе душко. Казах ти: Мисли малко преди да пишеш! И чети инструкциите! :-D
Дублират с още магнити, за да е по сигурна и почти двойна икономията.
https://www.google.com/search?q=%D0%BC% ... e&ie=UTF-8
ivanovbg - майстор
Възможно е и да действат, макар че малко ме съмнява. Всеки инжектор намагнитва всеки милиграм гориво дето впръсква в цилиндъра. Затова и инжекциона е по икономичен от карбураторния. Аз тествам само на водата.

То магнита и на политиците действат. Да не мислиш, че американците не са тествали? Те и закон въведоха: закона на Магнитски. Знаеш ли колко напред ще дръпнем ако задължим всички депутати да носят по един магнит в джоба, щот всички бягат от него?

Сега и друга идея ми дойде в главата. Доста влакове ги направиха на магнитни възглавници. Не съм се возил на такъв, но съм чул от хора дето са се возили, че много меко возят. Та може да пъхна един магнит във възглавницата и да видя дали ще стане по мека. Ако има ефект ще я патентовам :-D
hidrazin - майстор
пет апр 05, 2024 8:37 amivanovbg написа:
Та може да пъхна един магнит във възглавницата и да видя дали ще стане по мека.
Дали ще стане по-мека не съм сигурен ама после не можеш си отлепи възглавницата от главата.
Това защото магнитите хващат здраво и на Чугуний! :-D
:partyman:
пет апр 05, 2024 7:27 amivanovbg написа:
Хидра,Хидрааа... То затова се слагат само на карбураторните бе душко. Казах ти: Мисли малко преди да пишеш! И чети инструкциите! :-D
Имаше известен сервиз за компютърна диагностика някога у Варна, където поне не вземаха пари след като не могат да свършат работа. Поне това му беше дошло на акъла, че е правилно, на главния инжИнер.
Карбураторен автомобил, , ел помпа, регулатор на налягането....
Придърпва колата- смени свещи, смени бобина....Стандартните неща, без резултат, но с едни пари назад, без да е нужно.
Отстраних проблема с кутрето на лявата ръка малко по натам.
Много вървеше, но и много гореше, понеже не знаех за Иванов.

Хидра, може ли да си е носил магнитите у жоба, хахаааа!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет апр 05, 2024 1:02 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
пет апр 05, 2024 11:06 amhidrazin написа:
пет апр 05, 2024 8:37 amivanovbg написа:
Та може да пъхна един магнит във възглавницата и да видя дали ще стане по мека.
Дали ще стане по-мека не съм сигурен ама после не можеш си отлепи възглавницата от главата.
Това защото магнитите хващат здраво и на Чугуний! :-D
:partyman:
Така е прав си. Брадвата ми е чугуний и намагнитената ми вода тича към нея
чет апр 04, 2024 10:28 pmivanovbg написа:
Хидра, уж си умно момче комбайнерче, а не си запомнил че помпата е мощен източник на магнитно поле. Да не говорим и че е вихрово. Та няма смисъл от дублиране.

Аман от глупави хора, и малко по темата. Колега, умната помпа с многото защити всъщност е тъпо да си я сложиш, защото ако не качи вода няма как да разбереш причината. Таблото за което ти дадох линка има същите защити, че дори и повече, но най хубавото е че е пред теб, а не 30метра по надолу. Ако помпата не качва вода много лесно ще разбереш причината веднага. Така че вземи си друга помпа без защити и ползвай това или такова умно табло.

И ако сондажа отдавна не е ползван е по добре да го изчистиш с аерлифт. Много евентуални проблеми с помпата може да ти спести. Да не говорим, че и водата ще е много по чиста.
Е да,благодаря за акъла,ама пусто нетърпение поръчах я вече помпата.Но това не пречи да й сложа пак табло външно предполагам :? .Иначе за капково ще го обмисля като се понапълни двора.Засега 400 кв. ползваме за зеленчукова градина,другите около 500 са половината цветни градинки и дръвчета,така че капково е добро решение.
Относно сондажа,ще го изчистя преди да я потопя,но иначе водата е изследвана и е годна за пиене.Близо сме до Асеновград,на 5 километра и има много извори с чиста вода.
Благодаря за идеите!
kr1100 - майстор
пет апр 05, 2024 11:35 amТрифон П.Трифонов написа:
...Имаше известен сервиз за компютърна диагностика някога у Варна, където поне не вземаха пари след като не могат да свършат работа. !
За втомобили - лаптопче, кабеляк и VCDS.
За неавтомобили бецален в сервиз.
Колкото по-модерна кочинка повече бецален.
На е та пък се почва със смяна на порта за зареждане , после батерия :shock: , после ъпдейти ....
hidrazin - майстор
пет апр 05, 2024 8:51 pmkr1100 написа:
... VCDS...
Да бе да, ама не всички карат кочина VAG ... :-D
:partyman:
dragozow - майстор
Малко са ти парите по принцип. Показаната помпа не р ок като качество, вземи си истинска сондажна с отделни мотор и помпена част. Показаното табло също не я пази по никакъв начин, в него има един пусков кондензатор и една термична защита.

Тема "Съвет за сондажна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: