Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivanovbg - майстор
Объркал съм линка явно, моето е с екранче и показва напрежението и тока на помпата. Има защити от ниско напрежение, работа на сухо, повреда в кондензатора и претоварване със съответните индикации. https://www.onlinemashini.bg/kontrolno- ... -kw-/20552

Може би защото моето също е бяло и не съм обърнал внимание.
dragozow - майстор
Да, това е друго и е ок.
съб апр 06, 2024 9:56 amdragozow написа:
Малко са ти парите по принцип. Показаната помпа не р ок като качество, вземи си истинска сондажна с отделни мотор и помпена част. Показаното табло също не я пази по никакъв начин, в него има един пусков кондензатор и една термична защита.
Може ли линк с подобна?!
dragozow - майстор
Колко дебит искаш на 30 метра?
Интересува ме принципно, а дебита не е определяш чак толкова. Поливам капково зеленчуци, на площ не повече от 150м2. Обикновено разделям на два кръга- краставиците отделно от пипер и домати.
Просто пример за маркова помпа, с отделни мотор и помпено.
ivanovbg - майстор
съб апр 06, 2024 12:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Интересува ме принципно, а дебита не е определяш чак толкова. Поливам капково зеленчуци, на площ не повече от 150м2. Обикновено разделям на два кръга- краставиците отделно от пипер и домати.
Просто пример за маркова помпа, с отделни мотор и помпено.
Да не изгубиш магнитната обработка на водата :-D
съб апр 06, 2024 12:27 pmivanovbg написа:
Да не изгубиш магнитната обработка на водата :-D
Ти не се притеснявай!
Патентовал съм твърд маркуч, на който капкоотделителите са снабдени със специални магнити.
Намерих един затънтен гараж в Китай, чиито директор на развойният раздел се абстрахира от налудничавата ми идея.
Предстои проектът да се качи на поточната линия.
kr1100 - майстор
пет апр 05, 2024 9:34 pmhidrazin написа:
пет апр 05, 2024 8:51 pmkr1100 написа:
... VCDS...
Да бе да, ама не всички карат кочина VAG ... :-D
:partyman:
Мойто е мелез с Фродо.
А и 1 френски кенеф с изправни светлини отзад след 3-4 та година не съм виждал, а като са на 10 и нагоре се чудиш какво свети ?
kr1100 - майстор
съб апр 06, 2024 12:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
Интересува ме принципно, а дебита не е определяш чак толкова. Поливам капково зеленчуци, на площ не повече от 150м2. Обикновено разделям на два кръга- краставиците отделно от пипер и домати.
Просто пример за маркова помпа, с отделни мотор и помпено.
за 150 м2 не ти трябва помпа с голям дебит. Някъде с 105л/сек макс ти е достатъчно може и по-малък. Не си писал от каква дълбочина ще вадиш вода.
И никакви маркучи с по 4 капкоотделите 2 отдолна страна и 2 от горна на 2-3 см 1 от друг / гръцки боклуци от Орекс - нямат отпушване/. Вземи си Юниор от Багира през 30 см или колкото искаш.И гледай да са с по- голяма дебелина ,че има вече едни почти ЛаЙлонови - толкова тънки .
Г-н Драгозов явно е запомнил- кладенеца е дълбок 24-25м.
Искам да заменя висящата в кладенеца помпа, която пълнеше резервоар, който е оборудван със SCALA2.

Тема "Съвет за сондажна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: