Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ESPACE - майстор
Ок, дай да видим дебита. Кой от двата топлообменника сваляха и чистиха?
Прикачен файл:
He1.jpg
He1.jpg (27.4 KиБ) Видяна 243 пъти
Прикачен файл:
HE2.jpg
HE2.jpg (30.49 KиБ) Видяна 243 пъти
ESPACE - майстор
Колко градуса виждаш на дисплея, когато пуснеш топлата вода? Вдига ли над 80? Водата от чешмата става ли много гореща преди да стане студена? Всъщност какво е положението на чешмата в кухнята, защото досега пишеш само за проблем в банята?
vesodimov - специалист
Карам наред:
1. Дебит на горещата вода - 10 литра за минута
2. Завъртях копчето на горещата вода на котела на поцизия, където има една точка. Пуснах горещата вода и следих дисплея. Когато стигна 60 градуса и изключи. Включи отново като спадна на 52-53 градуса.
3. Чешмата в кухнята се намира на 2 метра по пътя на горещата вода. Там ситуацията е същата. Банята е на още десетина метра.
4. Преди да захладнее, водата не става по-гореща.
Дано съм бил полезен.
ivanovbg - майстор
вт апр 09, 2024 1:45 pmvesodimov написа:
@ivanovbg
Водата в банята се пуска винаги на макс. Врътката за горещата вода на котела е настроена така, че в банята батерията се наглася само на гореща вода и се пуска на макс. Така имаме вода с желаната температура за къпане. Котелът е Vitopend 100 и е на почти 9 години. Този проблем се появи преди 2-3 години.
Не мога да схвана. Като се къпете не пускате ли въобще студена?
Последна промяна от ivanovbg на вт апр 09, 2024 8:14 pm, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Нямаш проблем с тръбите. Когато изгасва изчезва ли символа на чешмичката на дисплея? Дори за кратко?
вт апр 09, 2024 7:49 pmivanovbg написа:
Не мога да схвана. Като се къпете не пускате ли въобще студена?
За какво им е да смесват, при положение че котела поддържа зададена температура. Когато е в изправност разбира се. А сега има проблем, в котела, не в тръбите.
vesodimov - специалист
@ivanovbg
Да, когато се къпем връткана на батерията е на гореща вода докрай и температурата е като за къпане.
@ESPACE
Странно, но сега температурата се качи на 68 градуса и горелката не угасна. И символа на чешмичката не изчезна.

Изображение

Какво друго да направя ?
ESPACE - майстор
Да наблюдаваш когато започне да гасне котела, дали и символа с чешмата гасне за кратко.
LazarGanev - "Велик майстор"
Техник, който сменя пластинчат топлообменник за няколкостотин лева, за да се убеди, че не е задръстен, няма как да бъде наречен добър, той просто е за кавички. Какво му пречи да разкачи изхода на котела, да върже една мека връзка и да разбере дали проблемът е в котела ии в тръбите след него? Аз съм сигурен, че проблемът не е в тръбите - пробата с дебита го показва - щом дават 10л/мин, това не е малък дебит за котела, даже е по-близо до максимума. Едва ли техниците са пробвали с нов топлообменник, по-скоро от някой бракуван котел, който може да е и по-зле. Кой е този луд техник, дето ще разпечата нов топлообменник, за да ти го монтира и после да го прибере? Освен това той ако можеше да прочисти стария качествено, нямаше да купува нов за проба и после да си го държи. На кого ще го продаде после втора употреба после? Тези топлообменници много трудно се задръстват и не за 9 години, особено ако се експлоатират правилно, а в случая е така - температурата на водата се наглася от котела, не се ползва смесителя. Във всички случаи омекотителят няма да реши проблема, а пък този от линка - съвсем, пари на вятъра. Има истински омекотители със смола и сол за 1500-1700лв, те вече вършат6 работа, но няма да решат проблема, защото той е в котела. Или топлообменник, или трипътен вентил (ако не е някой байпас из къщата). По време на работа за БГВ, пипни изходящата тръба за отопление дали не е топла (предполагам, че вече отоплението е спряно).
vesodimov - специалист
@LazarGanev
Благодаря за отговора. Аз бях там, когато техникът разпечата новия топлообменник и го извади от кутията. За връщането на моя и прибирането на новия също бях там. Да, отоплението вече е спряно и довечера ще пипна тръбата и ще пиша.

Тема "Моля за мнение за този омекотител за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: