Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
svetozar - напреднал
Напълно се присъединявам ! Боклук !Монтирах на вилата такъв ! Майко мила ! Със сигурност напрежението е слабо но все пак !
Бягайте далече !
crez - майстор
svetozar написа:
Напълно се присъединявам ! Боклук !Монтирах на вилата такъв ! Майко мила ! Със сигурност напрежението е слабо но все пак !
Бягайте далече !
+1 Ползвах две години такъв на село, пълна пародия, топла вода йок, струя като детско пишкане, а и от варовитата вода съвсем се прецака. Отиде на боклука. Съвета на колегата за обемен е решението. Аз така и направих и сега няма проблеми.
fox_vt - майстор
Със сигурност по селата и вилите НЕ слагайте проточни бойлери.Другото нещо за проточния на теси само 7 кв минимум.НО ако ви намалява ламБата при заваряване избийте си от главата уред с име проточен бойлер.Не може със 150-180 волта да ми правите топла вода и да сте доволни.Аз пък за теси 7 киловатовия мога да вдигна и двете ръце че е перфектен за толкова години.
Със сигурност напрежението е слабо но все пак !


Ти още малко ще искаш и без ток да ти топли =D> =D>
Здравейте,

Ползвам проточно бойлерче Tesy 7 kW на вилата около 2 години. Макар че инсталацията ми е много добра, мрежата е слаба и претоварена и напрежението идва отвън ниско и нестабилно, и естествено бойлерчето не може да развие пълната си мощност и водата не е достатъчно топла. Но туй е друга тема.
Проблемът ми настъпи миналата седмица, когато бойлерчето протече. Отворих го и установих, че пластмасовата гайка, която притяга фланеца на нагревателя към водосъдържателя, се е счупила, направо се е разполовила на две. Търсих я на много места, но получавах един и същ отговор, че тоз детайл не се предлага като резервна част. Продават се водосъдържатели, но без гайки.
Може ли някой да ме насочи къде да търся? Не си струва да хвърлям бойлерчето, за тез 2 години е ползвано има-няма 20-30 пъти.

Благодаря предварително!
ESPACE - майстор
Тази гайка някой стругар да ти я остърже от месинг не става ли?
fox_vt - майстор
Пия всякаква ракия и бира също не съм манджия на мезето :-D :-D

Капачка
Здpaвeйтe,

дaли няĸoй имa oпит c пpoтoчeн бoйлep пoд нaлягaнe Tecи 8kw.ІWН 80 Х02 ІL ,
TECИ OOД / Πpoдyĸти / Eлeĸтpичecĸи бoйлepи / Πpoтoчни бoйлepи ТЕЅY / ІWН 80 Х02 ІL

Чyдя ce дaли дa cи ĸyпя и дa гo въpжa c BиK инcтaлaциятa, нo дaли щe ycпявa дa cъздaдe ндaлягaнe дocтaтъчнo зa дa paзxoди тoплaтa вoдa дo дyшa ???
Πo дaнни нa пpoизвoдитeля мoжe двe тoчĸи дa зaxpaни, нo вce пaĸ нe знaм ...
Aĸo няĸoй имa oпит c тaĸъв щe ce paдвaм дa cпoдeли .
зaxpaнвaщ ĸaбeл 4kw и бyшoн 25A.

блaгoдapя
LazarGanev - "Велик майстор"
Ти видя това, което ти се иска (че можел да захрани 2 точки), а не видя основното:
Мин. сечение на захранващия кабел 6/10 mm2
Предпазител 40А

Според мен може и 10 точки да захраниш с него, ако не отваряш крановете :cool: .
Освен това бойлерът не създава нялягане (не дай Боже!), той работи в системи под налягане!
krasi92 - майстор
За миене на чинии става но да се къпе човек не става.
kuuuuuul - майстор
LazarGanev написа:
ESPACE написа:
а аз си имам газов котел за целта.
Я кажи колко е мощността на газовия котел. За справка ще кажа, че при двуконтурен газов котел, когато развъртим крана на топлата вода се шунтира отоплителната инсталация и цялата мощност на котела (не по малко от 20-24Кв) се впряга в производството на битова гореща вода. Хората са изчислили, че с по-малко от 20Кв проточен бойлер за къпане не може да се направи и затова няма двуконтурни газови котли с по-малка мощност, въпреки, че за отопление на едно жилище са достатъчни 10-12Кв. Затова и истинските проточни ел.бойлери са 24Кв, ама си искат трифазен ток(с монофазен просто няма как да стане), а колко жилища у нас го имат? Дори и всичко дотук да е както трябва(имаме такъв 24Кв котел, имаме трифазен ток, имаме инсталация до бойлера), пак остава един компромис - температурата на водата при къпане се променя, ако се отвори отвори или затвори още един кран. Всеки сам решава за себе си какво да избере, но е добре да се знаят тези проблеми при избора.
Тази тема трябва да се прочете от всички които казват че горната серпентина в бойлер с две серпентини работила на проточен принцип когато се източи половината бойлер,сам Лазар споменава че на газовия му трябват над 20-24кв за да топли проточно.Всичко това потвърждава моето мнение, че на бойлер под 300л серпентините трябва да са една в друга.

Тема "Проточен бойлер Tesy" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: