Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
uglyduck - помощник
Здравейте,

Имам малък проблем с проточните бойлери...

До скоро имах бойлер RedRing (незнам кой модел) - 7kW, но медният му резервоар се спука на лошо място, а и инсталацията ми далеч не е предвидена за такава мощност. Освен това той не загряваше водата добре и аз реших да го сменя.

Купих бойлер Tesy - точно като този: http://www.tesy.com/waterheaters_bg.php ... oduct=287#
Той е 5kW - според мен огромна електрическа мощност, предвид че го използвам за миене на съдовете в кухнята. За моя изненада обаче, той загрява още по-зле от предишния ми бойлер - независимо на коя степен съм го пуснал (2, 3 или 5kW). Освен това го пробвах както при силна струя, така и при едва течаща струя вода (стигаща до минимума, при който нагревателя остава включен). Най-високата температура до която достигнах, и то на най-висока мощност, е... съвсем хладка вода! А уж този бойлер е предназначен както за кухня, така и за баня, т.е. би трябвало да мога да се къпя с него - сиреч да очаквам далеч по-топла вода при далеч по-голям дебит! (Всъщност май единствената разлика между бойлерите за кухня и за баня е в аксесоарите...)

Е, моят проблем е, че и двата проточни бойлера, които съм пробвал и описах тук, не топлят водата така както трябва. Някой може ли да ми даде съвет или идея на какво се дължи моя злощастен опит с тези бойлери? Аз ли бъркам нещо? Карък ли съм? Или някакви тъмни сили са завладяли водонагревателната техника...

Благодаря ви
LazarGanev - "Велик майстор"
За кухня има много добри решения - 5 и 10 литрови обемни бойлери Дипломат. Това, че с проточен бойлер 5кВ ще се къпеш е направо смешно, но за кухня поне трябва да става. Провери съпротивлението при различните степени - може нещо 3киловатовият нагревател да не е в час.
todor_velikov - специалист
и другата причина е да ти е слаб тока.ако искаш мери с амперклещи докато си пуснал водата да тече и пиши пак
lyki - специалист
То си е писано какво може , ето това е от характеристиката на бойлера:
Количество топла вода с температурно изменение 25 0С 2.9l
най вероятно в минута, което производителя е забравил или унишлено не е споменал.
uglyduck - помощник
Здравейте,

Благодаря за отговорите!

Ето какво измерих:

Ток:
  • 20А при 5kW (максимално натоварване)
    12А при 3kW (средно натоварване)
    08А при 2kW (минимално натоварване)
Изглежда електрическите сметки излизат добре.
Максималната достигната температура беше 26 градуса при максималната мощност от 5kW. Не бих нарекъл водата топла! Това го измерих с термодвойката на мултицета си върху чучура на мивката (не под водата) - да кажем, че е приблизително вярно.
Дебита го премерих като напълних съд с вода - при температурата от 26 градуса на максимална мощност, дебита беше 2,5л./1мин.

Някой би ли ми разяснил само как да разтълкувам точно:
Количество топла вода с температурно изменение 25 0С 2.9l
По-точно частта
температурно изменение
внася малко смущение у мен.

Значи ако по спецификация са 25'C/2.9l - всичко е ОК... така ли? :? Само че тази вода не се нарича топла :sad:

Ако е така и грешката е в разчитането на спецификациите от мен - извинявам се за глупавия пост. Но все пак този бойлер (уж предназначен за баня...) не е добър. За бога братя - не си купувайте проточни бойлери!

Поздрави
lyki - специалист
Някой би ли ми разяснил само как да разтълкувам точно:
Цитат:
Количество топла вода с температурно изменение 25 0С 2.9l



Щом си измерил 26 градуса ,а температурното ти изменение е 25*,то водата ти в мрежата е 1*
Ако водата в мрежата е 20* с температурното изменение на бойлера ще ти потече 45*.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е точно така - по спецификация гарантират дебит 2,9л при делтаТ=25*С, което означава, че за да излиза на изхода вода с Т=40*С, трябва да осигуриш на входа вода с Т=15*С, т.е. трябва предварително да я загрееш :-D ! Щом като си измерил Т=26*С, значи на входа на уреда влиза вода с Т=1*С - така ли е?
uglyduck - помощник
Аха, разбрах за делта Т.
Обаче водата, която постъпва на входа е 8*С, т.е. би трябвало да очаквам 8+25=33*С. А аз меря 26*С (при използване на същия метод за мерене). Лошо :sad: :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи не отговаря на това, което пише като характеристики! Ако сме в нормална държава можеш да го върнеш при такова положение.
mirk - майстор
Направи измерването на водата с точен живачен термометър поставен в чаша вода под стуята от чучура, не се знае тоя мултицет колко точно мери температура.

Тема "Проточен бойлер Tesy" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: