Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
montoya - майстор
Интересно! А защо трябва да се лепи моноблока!?
Като си му сложищ гумата отдолу, стегнеш с дюбелите и уплътниш със силикон няма да мръдне, докато ако е залепен с лепило и по някакви неведоми пътища господни се спука при смяната ще се берат малки ядове мисля!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
metody написа:
Мисля да е със задно оттичане , а дали ще лепя или ще го захващам с болтове вие ще кажете (макар че има доста работа докато стигна дотам )
Мислиш? Не са ли ти прокарани тръбите, та и да знаеш? :wink:
("Майстора" с циментовия пълнеж ...)
lyki - специалист
montoya написа:
Интересно! А защо трябва да се лепи моноблока!?
Като си му сложищ гумата отдолу, стегнеш с дюбелите и уплътниш със силикон няма да мръдне, докато ако е залепен с лепило и по някакви неведоми пътища господни се спука при смяната ще се берат малки ядове мисля!
Казусът бе дебатиран в една друга тема . Потър си я.
С дюбелите също става , но стигне ли се до подмяна след по продължиелна експлоатация ядовете не са по малки вярвай ми. :wink:
masterval - майстор
montoya написа:
5,5кв.м хич не е малка баня, но не съм добре запознат с отдушниците.
В къщи са 3 тоалетни, първата в мазето, втората на първия етаж и третата на втория етаж. Отдушник на канализацията нямам и досега не съм имал проблеми със миризми.
Веднъж правих осн.ремонт на жилище в таванското пространство, правено 1965 г. в сграда от 1936 г. Всичко изтърбуших. Каменинът нямаше извод на покрива, аз реших все пак да направя. И понеже стената беше към стълбището на входа, за да не изляза през стената, направих отдушника от ф50 и го изведох навън. След това установих, че като се пусне водата в моноблока, тя засмуква водата от подовия сифон, който беше на 120 см от ф110 и дори от мивката се чуваши гъргорене, а тя беше на 250 см.
И естествено, се появи миризмата... Както по-горе беше обяснето, не е до отвеждане на миризми, а за избягване на вакуума.
EDI - майстор
http://www.totaltherm.com/?go=home ето интересен сайт със снимки, технологии и цени.

Тема "Размери при изграждане на канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: