Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
metody - помощник
Интересува ме при изграждане на канализация има ли стандартни размери зи височина на тръбопровода при мивка , пералня и др. Всмисъл при положение че съм на груб строеж на каква височина да вкопая в стените тръбите без да съм си купил уредите. Другият ми въпрос е къде се оставя отходната тръба за душ кабина (обла) при положение че като раглеждах душ кабините сифоните са им на различни места .
Весели празници .
lyki - специалист
За мивка канализационната тръба трябва да отстои на около 55см. от пода със теракот , ти си прави сметка колко ще имаш замазката и теракота.За пералнята на същата височина.
Само има една тънкост която е желателно да се спазва при подовата развивка на ПВЦ -то. Ако на един извод имаш захранени подов сифон и нещо друго било то мивка или пералня , разклонителя да е на максимално възможното отдалечено място от подовия сифон .
montoya - майстор
Сифоните на душ кабините са с гофрета отдолу, така че тръбата я остави в средата, примерно на 40см от двете стени. Там е най - малко вероятно да има крака които да пречат после.
Lube - напреднал
metody написа:
тръбопровода при пералня
Весели празници .
60 см. от земята, за да не се излива водата сама
metody написа:
на каква височина да вкопая в стените тръбите без да съм си купил уредите.
желателно е тръбите да вървят в старите канали(ако има такива) ако няма може да вървят както по пода, плътно в ъглите, така и на височината на батерията на мивката, която по стандарт 100см. от готов под, докато при батерията е 80см.
Другото важно е тръбите да вървят право и да се отклоняват под прав ъгъл към някой извод(пералня, казанче), което си е логично все пак.

Винаги можеш преди плочките да им направиш снимки със наложен сантиметър от пазлични ъгли, както на тръбите така и на каналите, като обърни внимание къде ще бъде т.чиния, за не продупчиш после канала.
Успех!
lyki - специалист
60 см. от земята, за да не се излива водата сама

Съгласен съм с твърдението,но в минало време.
Производителите на всички съвременни перални вече са предвидили скоби на гърба на пералнята на необходимата височина.
Където и да е извода вече не е грешно ,стига да е естетично и по възможност да не се вижда.
Lube - напреднал
честно казано не съм се замислял за това, но днес монтирах една пералня(6-то чувство) в инструкциите на която имаше монтаж 60-100см.
Общо взето досега не се сещам да е имало в упътването на някоя монтаж на по малко от 60см., тогава защо е така... :)
metody - помощник
Благодаря ви за напътствията , а сега очаквам критики тъй като вече съм почти готов с ВИК инсталациите

Прикачен файл

Image041.jpg
Image041.jpg (26.82 KиБ) Видяна 24659 пъти

Прикачен файл

Image040.jpg
Image040.jpg (23.45 KиБ) Видяна 24659 пъти

Прикачен файл

Image047.jpg
Image047.jpg (26.94 KиБ) Видяна 24659 пъти

Прикачен файл

Image044.jpg
Image044.jpg (30.21 KиБ) Видяна 24659 пъти

Прикачен файл

Image046.jpg
Image046.jpg (30.48 KиБ) Видяна 24659 пъти
metody - помощник
:?

Прикачен файл

Image046.jpg
Image046.jpg (30.48 KиБ) Видяна 24655 пъти

Прикачен файл

Image042.jpg
Image042.jpg (21.99 KиБ) Видяна 24655 пъти

Прикачен файл

Image043.jpg
Image043.jpg (26.72 KиБ) Видяна 24655 пъти
metody - помощник
За направата на канализацията съм използвал тръби Marley от Практикер - навсякъде са Ф50
Сифона е рогов италиански месингов 100мм височина и Ф40 изход

Водопровода го правих с тръби с Ал. вложка Ф16 и по-късно ще монтирам колекторна кутия
Rumen Iankov - специалист
Това което сте направили на пода за мръсната вода не ми харесва .Мисля че така ще се запушва канализацията.Трябвало е малко до у коляното да свържете тръбата в ф110.А преди да замажете напълнете инсталацията с вода и е оставете под налягане.

Тема "Размери при изграждане на канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: