Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lyki - специалист
И поради каква причина трябваше след като си излезнал от ф110да се пъхаш в ъгала с това коляна ф50 да ти е последния фитинг преди да влезеш в отвесни щранг?
Коляно се слага най много до втора свивка след отходната точка а не в края на изсталацията.
А ся се напъни и помисли защо аджеба разклонителите се правят като У-тки ,а не като т-тки?
С този прав ъгал в края на развивката убиваш скороста на отходната вода и поемаш риск при по голям дебит да връща през подовия сифон.Добре че поне него си оставил далеч от най близката връзка. :wink:
galin.com - специалист
Не е късно да преправиш мръсния канал. Така ми намирисва само на проблеми и то скоро. Това подминаване на 110-ката и влизането от страни с коляно е пълно безумие. Ако можеш там раздели на два контура. Един за банята и един за кухнята. Z-образното минаване през стената на банята също е ужасно. Ако пък е направено с нагряване на тръбата - не ми се мисли как ще го отпушваш.
Как смяташ да завършиш 110-ката ? Само не казвай че ще сложиш отгоре моноблока и готово.
metody - помощник
Не е късно да бъде преправено , само че нещо не разбрах как точно да го направя ако имате време да драснете една схемичка ще е супер :?
montoya - майстор
Приблизително това, като за разклонения ползвай само У, не тетки.
Ще гледаш естествено да не ти минават търби под мястото където ще монтираш тоалетната, но в общи линии намаляваш до минимум използването на колена и обикалания. Ползваш най - късия път.
С три дъги можеш да постигнеш какъвто си искаш ъгъл ако ти се наложи.
В конкретния случай, частта на ф 110 я завърти точно на 180° и в нея директно вкарай утката дето ти отива към сифона както си е сега
и от търбата към сифона разклони за кухнята.

Прикачен файл

Без име.jpg
Без име.jpg (10.21 KиБ) Видяна 17150 пъти
plambar - помощник
Като гледам снимките оставам с впечетление,че банята Ви се намира на 2-ри или по-горен етаж.Ако е така помислете отдушник на канала 110мм,защото сега като пуснете водата в тооалетната ще се създаде вакум който ще засмучи водата в сифоните и започва да смърди ужасно.Махни колената Ф50 които са по пода,ако е необходимо свиваш на 90 градуса използвай 2 дъги на 45гр.Височините и котите са както следва:УМИВАЛНА МИВКА-канал на 55см от готов теракот и точно на центъра на мивката;изводите за батерията,ако е стоящана 63см от теракота и 8см между топла и студена пак на център мивка,ако батерията е стенна е на 105см от готов под на център мивка;КУХНЕНСКА МИВКА- канала е на 45см от готов под 10см вляво от центар мивка,изводите за стояща батерия на 53см от пода на център мивка,за стенна батерия на 115см от пода на център мивка.Изводите за студената вода на мивките е винаги в дясно!Канала за пералната е задължително на 60см от пода,извода за захранване с вода на пералната е хубаво да бъде на такова място,че да имате постоянен достъп до него.ДУШ БАТЕРИЯТА е на 85см от пода на душ коритото и на 35см от ъгала.Извода за казанчето на ТОАЛЕТНАТА е 70см от пода и на 30см вдясно или ляво от центъра на казанчето. !!!!!ИМА МОНОБЛОК НА КОЙТО ЗАХРАНВАНЕТО Е ОТДОЛО НА КАЗАНЧЕТО-тогава извода се оставя на 25см от пода ина 15см вляво от центъра на моноблока!!!!!!
ДАНО СЪМ ВИ ПОЛЕЗЕН :lol:
metody - помощник
Вече преправих инсталацията спазвайки схемата на колегата montoya , но за сега отстава проблема как да пльосна моноблока директно върху Ф110. Понеже банята ми е малка (5.5кв.м.) ни ми се иска да я намалявам още за изграждането на отдушник , няма ли някакъв по-съвремен метод ?
montoya - майстор
5,5кв.м хич не е малка баня, но не съм добре запознат с отдушниците.
В къщи са 3 тоалетни, първата в мазето, втората на първия етаж и третата на втория етаж. Отдушник на канализацията нямам и досега не съм имал проблеми със миризми.
lyki - специалист
А моно блока с долно или със задно изтичане е?
И ще го лепиш или ще го захващаш с болтове за пода?
Това за отдушника е препоръчително но нее задължително.
metody - помощник
Мисля да е със задно оттичане , а дали ще лепя или ще го захващам с болтове вие ще кажете (макар че има доста работа докато стигна дотам )
lyki - специалист
Препоръчвам ти докато фаянсаджията ти слага плочките да си подготвиш моноблока за лепене. Обърни го обратно и нкарай майстора да запълни долната част на около 3-5мм от ръба с разтвор може цимент и ситен пясък 1/1 за да не влизаш в преразход с теракола :wink: .Отворите за винтове ги запуши с някакви тампони да не изтича от тях разтвор.Нека мяйтора не заглажда заливката а ако иска да я надраска малко с шпаклата.
След залепване на плочките залепвате с теракол моноблока и нивелирате добре. Фугата запълваш със същата фугираща смес като теракота.
Навярно ще има мнения за захващане с болтове ,или залепване със силикон , също е добро решение избираш ти.

Тема "Размери при изграждане на канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: