Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mkstoianov - напреднал
Честита нова година на всички!!!
Купих си хидрофор WILO и го монтирах.Обезвъздуших го и го пуснах,работи но не съм сигурен,че е точно така.Въпроса ми е дали трябва да е пълен с вода съда или само с въздух?
lyki - специалист
Съда си е пълен с вода , отделно в съда има поместена една диафрагма ,нещо като плондер на което се задава първоначално налягане от около1-1,5 бара налягане .При пълнене на съда от помпата с вода диафрагмата се свива което спомага за увеличение на налягането в системата.На една от страните на съда трябва да има един винтил като на авто гума. От него се задава налядането в диафрагмата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Съда се пълни с вода автоматично - ти нищо не правиш.
mkstoianov - напреднал
Благодаря за бързите отговори но искам да поясня,че разкачих хидрофора и като го обърнах от него изтече неповече от литър вода.Съда е 25 литра.Това нормално ли е?Друго което ми направи впечатление е,че се включва много често на две пускания на тоалетното казанче и налягането пада на 1.5 ат.Така ли трябва да е?
LazarGanev - "Велик майстор"
Нормално е - повече вода влиза когато е под налягане. А две пускания на казанчето не са ли 14литра? Всичко си е нормално. Ако искаш по-рядко да включва трябва 40литров съд.
pavelari - майстор
Прати модела на хидрофора. Започва с HMC или HMP и след това 202, 203, 305, 605 или кой от всички за да видиме до какво налягане работи и дали ти е настроен пресостата. но ако казанчето ти е 10-15 литра е нормално да се пуска на второто.
mkstoianov - напреднал
Модела е НМНI303ЕМ и като гледам по книжката май всичко е по каталог.А казанчето ми събира 6-7 литра вода.
pavelari - майстор
Тази помпа трябва да е за 3 кубика на час дебит.
Може да настроиш пресостата на хистерезис от 1.2 до 3 атмосфери /12 - 30 метра/ - приложено изпращам характеристиката на помпа която е икономична - MHIL - и мисля че съответства на MHI 303 която ми липсва в каталога. а това H отпред пред името на помпата е хидрофор.
С пренастройка на пресостата може да се понамалят циклите, но не кой знае колко. Послушай колегата с 40 литорвия съд - т.е. Вило имат 50 литров - е ако ти се дават пари.
Ине знам от къде си купил тоя "непопулярен" хидрофор, но мисля, че hmc605 който е масов щеше да ти свърши хубава работа.

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (88.71 KиБ) Видяна 5180 пъти

Тема "помощ за инсталиране на хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: