Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
крум - специалист
Препоръчайте качествени меки връзки и от къде могат да се закупят.
Лично аз гледам с недоверие на продаваните в Практикер.

Разбира се, все още не изключвам възможността за захранване на кухненския смесител с ПВЦ тръба с алуминиева вложка.

Но темата е за меките връзки.
masterval - майстор
Вероятно има и много качествени, но със сигурност можеш да случиш на калпава. Поне три-четири случая съм чувал, след което цели входове са си правили боядисване. Много гадно. Не е за пренебрегване и една тема в раздел електротехника. Това, че от меки връзки понякога леко те "мравучка" 220 волта, се знае, но от там разбрах, как се пръсват меки връзки заради проблеми в електромрежата, които са извън нашия контрол.
Аз гласувам за твърди изпълнения, по възм. с ПП, колкото и трудно да е монтирането.
prascho - майстор
словосъчетанието "меки връзки" ми звучи като "меки китки" :razz:
EDI - майстор
Предпочитам българските.Купих си веднъж италианска и при завиването тръбата се измъкна от щуцера - такъв ми бил късмета.Пък нашата нямаще проблем.
крум - специалист
Както казах, темата е от къде и какви меки връзки.
А не да обсъждаме достойнствата им. Които и за мен са под въпрос, но... това е една друга тема за друго място.

Това, което аз съм чувал и чел:
Имало някакви по 10-тина лева. Карали по МНОГО години (над 10, още няма информация колко точно, защото още били здрави). Това, разбира се, е селски фолклор.
Имало някакви неръждаеми, които приличали на тези за душ, но били по-твърди.

Тези, които дойдоха със смесителя ми изглеждат добре - италиански (съдя по смесителя). Имат някакви О-пръстени, които са намазани с някаква графитна смазка. Дали са качествени - не знам. Факт е, че ако бяха по-дълги, щях да ги оставя на предвиденото за тях място - т.е. да вържа смесителя към инсталацията с тях.
LazarGanev - "Велик майстор"
Грешка при качване...
Цецо - специалист
За да се свърже смесителя с маркучи за парно е необходим нипел 1/2 цол към размера на смесителя (не го знам колко е).Във Видин не намерих такъв нипел и свързах с меки връзки.Тези връзки не са много надеждни и ако намеря нипел ще свържа по другия начин.Ако някой знае в София къде има моля да даде адрес.

Тема "Меки връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: