• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hakama - специалист
LazarGanev написа:
В средния участък налягането няма да е по-голямо, отколкото в първия и маркучът ще издържи, но дано помпата издържи по-дълго :) , че с това дълго трасе съпротивлението е голямо, а тези помпи не обичат натоварване по трасето.
Ами центробежната е на ремонт- така че скоро ще е в действие :)

Този тесен отвор (16мм) каква му е идеята? С какъв маркуч трябва да работи?
-Това е смукателната част.
http://napravisam.bg/forum/files/pompa22_169.jpg
Милен - майстор
Това е отвора на нипела който свързва фланеца на помпата и половината от холендъра с външната резба. Махни го този нипел и холендър и ще се отвори по голям отвор. :) Предполагам 3/4"
volverine - специалист
Привет на всички.
В събота купих една потопяема водна помпа от практикер и се оказа, че не ми върши работа, смятам да я върна и да си купя нещо по мощно за целта, та въпроса ми е:
Каква потопяема помпа да си куя, значи до водата в кладенеца се стига след 5-6стия метър от там на сетне водата трябва да се изкачи по полегат наклон нагоре на около 50 - 60 метра, т.е денивелацията е да кажем около 5 - 7 метра, моля посъветвайте ме нещо.
Ще се полива градина на село и искам да вържа от тези пръскалки дето се движат наляво и нядясно и предимно ги ползват по бензиностанциите за да се полива райграс :)
П.П. Видях в практикер едни лъскави помпи, прилича на тесен удължен цилиндър, мисля че са сондажни но не разбирам много, струва някъде към 350 лв.
2v6 - майстор
volverine написа:
Привет на всички.
В събота купих една потопяема водна помпа от практикер и се оказа, че не ми върши работа, смятам да я върна и да си купя нещо по мощно за целта, та въпроса ми е:
Каква потопяема помпа да си куя, значи до водата в кладенеца се стига след 5-6стия метър от там на сетне водата трябва да се изкачи по полегат наклон нагоре на около 50 - 60 метра, т.е денивелацията е да кажем около 5 - 7 метра, моля посъветвайте ме нещо.
Ще се полива градина на село и искам да вържа от тези пръскалки дето се движат наляво и нядясно и предимно ги ползват по бензиностанциите за да се полива райграс :)
П.П. Видях в практикер едни лъскави помпи, прилича на тесен удължен цилиндър, мисля че са сондажни но не разбирам много, струва някъде към 350 лв.
Перфектни са и за кладенец, но са прекалено мощни. Ако пръскалката е само една по-добре вземи някаква вибрационна за 80-90 лв.
volverine - специалист
2v6 написа:
volverine написа:
Привет на всички.
В събота купих една потопяема водна помпа от практикер и се оказа, че не ми върши работа, смятам да я върна и да си купя нещо по мощно за целта, та въпроса ми е:
Каква потопяема помпа да си куя, значи до водата в кладенеца се стига след 5-6стия метър от там на сетне водата трябва да се изкачи по полегат наклон нагоре на около 50 - 60 метра, т.е денивелацията е да кажем около 5 - 7 метра, моля посъветвайте ме нещо.
Ще се полива градина на село и искам да вържа от тези пръскалки дето се движат наляво и нядясно и предимно ги ползват по бензиностанциите за да се полива райграс :)
П.П. Видях в практикер едни лъскави помпи, прилича на тесен удължен цилиндър, мисля че са сондажни но не разбирам много, струва някъде към 350 лв.
Перфектни са и за кладенец, но са прекалено мощни. Ако пръскалката е само една по-добре вземи някаква вибрационна за 80-90 лв.
Имам и такава но не стига налягането за да завърти пръскалката :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Вибрационна не става за пръскалка.
volverine - специалист
LazarGanev написа:
Вибрационна не става за пръскалка.
Моля посъветвайте ме каква помпа да ползвам за пръскалка.
Смукателна става ли за моя случай с голяма денивелация?
LazarGanev - "Велик майстор"
За пръскалка трябва да е центробежна помпа - може да е потапяща, като тази, която си гледал в Практикер, може да е самозасмукваща като ей тази:

Тези от картинката са по-евтини. Не ти препоръчвам покупка от хипермаркет, а от фирмата, която ги внася и обслужва.

Прикачен файл

Съвременна помпа.jpg
Съвременна помпа.jpg (8.82 KиБ) Видяна 6638 пъти
volverine - специалист
Благодаря на всички за отговорите.
2v6 - майстор
LazarGanev написа:
Вибрационна не става за пръскалка.
Ще пробвам, няма как :)
Защо да не става :?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Моля помогнете -водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: