• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bisoft - специалист
За filmatoplo,
Ти си лаик гледам, в добрия смисъл на думата де :) . Ама все пак вземи мерки, защото, колкото и да са независими, за да нямаш грижи, трябва някак да ги защитиш. При мен изгоря една китайска помпа при 0-в дебит на вилата; това вярно ме накара да си купя нова немска за 340лв. и сега нямам проблеми ... И все пак един датчик на ниско ниво под 50л. (виж картинката) празен бидон за изключване на мех.пресостат ще ти свърши работа ...
Бисер

Прикачен файл

levelmeter_679.jpg
levelmeter_679.jpg (144.51 KиБ) Видяна 5051 пъти
bisoft - специалист
Продължавам още малко ...
Аз за моя "прост бидон", както го нарече Стефан, не сложих точно такъв, макар че Каналски ме съветваше именно това ... но при използването на мех.пресостат и то на повече помпи - за да нямаш грижи си длъжен да го направиш :). Благодаря за вниманието !!!
Бисер
filmatoplo - майстор
Точно с такъв поплавък регулирам нивото в пвц бидона :) Ама ми е интересно да разискваме че и др хора да знаят. Ще звучи гадно да се държа като консервативен професионалист ,понякога се правя на незнаещ и задавам тук въпроси. :) А идеята за 5 те помпи дойде при мисълта да не купуваме Grundfos hidro mpc 1000/2000. Надницата си я искарах -смених фабричната тапа най отдоло на един 500 литров бойлер на Сънсистем - че капеше и беше поцинкована .Подмених я с бронзова -бойлера е неръждаем .Много е горещо 32 гр -проблема мие на кой плаж да ида :lol: .Всичко за помпите купувам от 2 Бургаски фирми-Термоикономик и Помпен свят.
bisoft - специалист
Точно така filmatoplo,
И аз обикновено имам някакъв отговор на много от въпросите, макар че изобщо не твърдя, че съм професионалист като теб - точно на тема вода и канализация :wink: , но в дискусиите и споровете се ражда истината ...
filmatoplo - майстор
Колко пъти нещо елементарно ми убягва и искам да питам тука ,ама пусто какво ще кажат колегите -да не пада рейтинга :lol: ,не аз не съм такъв питам си.Примерно за газови котли мога да питам непрекъснато.
Милен - майстор
Какво стана с помпената установка с 5те хидрофора за 5те къщи :?
filmatoplo - майстор
На всяка къща сложихме по една помпа за нея си .Всяка жаба да си знае гьола. :) Онова беше немислимо-в бъдеще щеше да се изпокарат.Сега всеки си има класически хидрофор в двора -3,5 кубика пвц бидон който се пълни бавно от една тръба 1/2 и после помпата смуче от бидона и нагнетява в къщата.
Милен - майстор
Правилно, където има комунизъм все ще се намерят тарикати :)
2v6 - майстор
2v6 написа:
LazarGanev написа:
Вибрационна не става за пръскалка.
Ще пробвам, няма как :)
Защо да не става :?
Намерих една руска вибрационна, 220W.
Пробвах с всякакви пръскалки - работи, освен с една 15 метрова. Тя и на водопровода на 2-3 бара неще - предполагам трябва по-мощна помпа.
LazarGanev - "Велик майстор"
Проблемът е, че помпата се товари и клапанът заминава бързо. Нали знаеш, че вибрационните помпи не трябва да се товарят на изхода?
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Моля помогнете -водна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: